Hyvin menee raahe.

Pitäkää puolenne raahelaiset.teidän kyläpahanen kuihtuu kuihtumistaan.vieläkö ne tietyt intoilijat kattavat kävelykatua ja odottavat matkustajajunaa raahesta ouluun sekä pelastavat huvimyllynkin siinä samassa.teiltä lähtee sairaalakin kohta ja tehdas.missä kuplassa ns päättäjät elävät kun eivät saa mitään aikaan paitsi lakkautusta vaan.
9736
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Pidä Oululaisena huolesi, ettei musulmaanit, narkit ja alkot valtaa koko kaupunkia. Nyt on jo koko keskusta vallatuna. Kauppiaat kadoneet loiset vallaneet keskustan ja lähiöt. Hyi helvetti mikä ghetto koko Oulu. Ouluun jää marketit valtaväylien varteen ja ei muuta.

Äänestä

He elävät umpiokuplassa josta eivät pääse koskaan ulos pyöreässä läpinäkyvässä vankilassa siellä niitä toteutumattomia utopioita syntyy koska eivät voi muuta tehdä hapenpuute uhkaa jo piankin.

Äänestä
  • Älkää uskoko kenenkään joka on ns päättäjä.puhuvat toista mitä lopulta tekevät.raahelaiseisessa juttu jossa raahen kepulaiset ns päättäjät olivat muka huolissaan.nuolevat vaan.kepulaiset lestat pahimpia ja vittumaisempia kuten olemme huomanneet kuten pääministeri matti vanhanen.umpilesta ja ahne paskakökkäre.olen asunut koko elämäni raahessa ja tiedän mitä täällä lestat hommaa.hävetkää perkeleet.odotatte kuin kuuta nousevaa prismakeskusta siihen raahen porttiin.luulevat että se pelastaa jotain.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Älkää uskoko kenenkään joka on ns päättäjä.puhuvat toista mitä lopulta tekevät.raahelaiseisessa juttu jossa raahen kepulaiset ns päättäjät olivat muka huolissaan.nuolevat vaan.kepulaiset lestat pahimpia ja vittumaisempia kuten olemme huomanneet kuten pääministeri matti vanhanen.umpilesta ja ahne paskakökkäre.olen asunut koko elämäni raahessa ja tiedän mitä täällä lestat hommaa.hävetkää perkeleet.odotatte kuin kuuta nousevaa prismakeskusta siihen raahen porttiin.luulevat että se pelastaa jotain.

    Koko elämäsi Raahessa pidetty lesta-maniac älä vain unohda kymmenkuntaa aatetoveritasi vassareita jotkä häärivät siellä ex-kansanedustajan johdolla. Hävetkää sivuttaa kommarit ja heidän vuosikymmeniä Raahelle aiheuttamansa tuhot Keskustalaisten kassa. Perkele!

    Äänestä

Biohuvipylly kuntoon, nyt ja heti,!!!!@@@@@nttila.com

Äänestä
  • Juna yhteys Heti Ouluun ja Tornioon me vaadimme, kun se olisi niin kiva olla @@@EX

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Juna yhteys Heti Ouluun ja Tornioon me vaadimme, kun se olisi niin kiva olla @@@EX

    Haaparantaan goldexperss juna!! Prismat kyykkyyn! @@@rahee

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Juna yhteys Heti Ouluun ja Tornioon me vaadimme, kun se olisi niin kiva olla @@@EX

    Milloin saa ruveta tekemään ennakko varauksia @@@EX? Tuleeko hanurin soittoa , runnonlausuntaa ja työväen teatteri esityksiä. Puheen pitää tiestysti EX, koska kaikki kunnia kuuluu tästä vain hänelle.

    Äänestä

Hyvin sanottu! Just tälläinen tilanne Raahessa on.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pitäkää puolenne raahelaiset.teidän kyläpahanen kuihtuu kuihtumistaan.vieläkö ne tietyt intoilijat kattavat kävelykatua ja odottavat matkustajajunaa raahesta ouluun sekä pelastavat huvimyllynkin siinä samassa.teiltä lähtee sairaalakin kohta ja tehdas.missä kuplassa ns päättäjät elävät kun eivät saa mitään aikaan paitsi lakkautusta vaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu