Ihmettelen kaasuputken varion suuruutta,on kuin putki olisi paperia !?
Ankkurin osan murtuman arvioiminen on helppoa,että onko tuore ja sovitus rikkoutuneeseen osaan !?
Olisipa Venäisen putken räjäytyksessä tutkimus ollut rikeää,Tanskan kuin naton vesialueella, niin olisi tasapuolista,mutta Suomikin äänesti tyhjää siitä YK:ssa !?
Jos Kiinalais alus seilasi kansainvälistä reittiä, niin putkiturma tapahtui Suomen vesilläkö !?
9
233
Vastaukset
- Anonyymi
Itse ihmettelen sitä että kiinalaisaluksen kapteeni ei suostu minkäänlaiseen haastatteluun, jotain hämärää koko aluksen ja sen kapteenin toiminnassa on!
- Anonyymi
Pieni selvennys olisi tarpeen KRP:ltäkin !?
- Anonyymi
Se ohut valkoinen kuori siinä pinnalla on vain suojamuovi. Sen alla on raudoitettu betoni ja sitten siellä sisällä menee varsinainen kaasuputki joka on musta. Se itse putki on myös paksua terästä eikä mitään "paperia", moni ei osaa tulkita kuvaa vaan luulee valkoisen muovin olevan itse putki.
- Anonyymi
Siis ei tarpeeksi lujaa ja paksua terästä,että lommoilla olis selvitty !?
Suomi muuten äänesti tyjää, siis vastaan Venjän putken räjäytys tutkimusta vastaan !?
KRP:n talon räjäytys 1994, 18 minuuttia yli puolenyön, on käsitykseni Maraby suklaalla jotain tekemistä !?
- Anonyymi
Tanskan vesialueella räjäytetty kaasuputki, josta ei kuullut kukaan mitään,eikä saannut kuullakkaan ja vielä vähemmän sitä tutkia,se on tasapuolisuutta !?
- Anonyymi
Kaasuputki rikottiin Suomen talousvyöhykkeellä, mutta ei Suomen aluevesillä. Suomen talousvyöhyke on Suomen aluevesien ulkopuolella sijaitseva merialue, johon sovelletaan Suomen lakeja.
- Anonyymi
Ei konttialusta oi ohjata, 2-5 tonnin painoisella raahaus Ankkurilla, vois kirjanoppineet vastata !?
- Anonyymi
Ei laivaa voi ohjata ankkuri pojassa , vain mielikuvitus sen hyväksyy !?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....2099731Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen414495Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1244027Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1113917- 2193587
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik403004Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle
Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos1561557Mihin rakastuin sinussa?
Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its831465- 961245
Anssi Heikkilä umpirehellisenä - Rankka yö TTK-yllätystippumisen jälkeen!
Minkä parin tai kenen olisi mielestäsi pitänyt tippua TTK:sta? Tämä oli kyllä todellinen yllätys, että Mira Luoti ja A151201