Servin rahat loppu

Anonyymi-ap

Kaajan kans täysin samaamieltä. Ei verovaroin voi tukee firmoja jotka viäläpolkee hintoja verrattuna yksityisiin toimijoihin.
Johtajat maksakoon itte virheensä.

10

640

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olis muutenkin parein että kouluissakin tehtäisiin ruuat omassa keittolassa eikä läheteltäsi ihan mitä vaan "kumiperunoita" pienten syötäviksi. Jonkinlaista uudistusta tarvittaisiin tuo nykyinen lafka ei selvästi toimi.

    • Anonyymi

      Mahtaakohan toimari enää pokkuroida niin paskantärkeen näköisenä puku päällä. Nolo homma kunnei osaa.

    • Anonyymi

      Kaaja on täysin oikeassa!

      • Anonyymi

        Niin on . Lähtee tollasta tukemaa on vähän sama kun kantasi vettä kaivoon.


    • Anonyymi

      Käsittämätöntä on, ettei kukaan lähde häntä tukemaan, vaikka näkevät ettei ole mitään järkeä " veden kannossa"!

      • Anonyymi

        Mietin kaupunginhallituksen jäsenten kyvykkyyttä yleensä raha-asioissa. Onko heidän taitonsa riittävät? Koulutustaso/oman taloudenpito?


    • Anonyymi

      Sastamalassa olisi varmaan monta muuta tärkeämpää "tukikohtaa" kun joku Servi. Tiet paskana joka suuntaan ja keskusta autio, sivukyliltä kaikki palvelut karsittu ja lisää karsitaan. Sitten viimesetkin ropotko tungetaan jonkun servin tekohengitykseen. Ei niitä yksityisiä yrityksiäkään millään tueta eikä rahoteta jos ei ole elinkelposia.

      • Anonyymi

        Just näin


    • Anonyymi

      Mistä lähtie muuten kaupunki on ollu joku rahotuslaitos?
      Eiks ne pankista enne haettu lainat?
      Eikä veromaksajilta.
      Taitasi olla tärkeempiäki rahareikiä niille euroille kun "uppoomise uhasa olevat laivat".

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      86
      7983
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      82
      7930
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      171
      6138
    4. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      10
      5370
    5. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5138
    6. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      22
      4221
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3950
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      39
      3750
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      37
      3749
    10. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      39
      3586
    Aihe