Hallitus määrää työnantajat toimimaan jonkunlaisina "poliiseina".
Työntekijän valvontaa t e h o s t e t a a n määräämällä työnantajat
sanktion uhalla ilmoittamaan työsuhteiden päättymisestä
Maahanmuuttovirastolle.
Jotta kohtelu olisi "tasa-arvoista" mihin työnantaja määrätään
ilmoittamaan suomalaisen työntekijän työsuhteen päättymisestä ?
https://www.hs.fi/paakirjoitukset/art-2000009944529.html
Työntekijän valvontaa t e h o s t e t a a n määräämällä työnantajat
sanktion uhalla ilmoittamaan työsuhteiden päättymisestä
Maahanmuuttovirastolle.
Jotta kohtelu olisi "tasa-arvoista" mihin työnantaja määrätään
ilmoittamaan suomalaisen työntekijän työsuhteen päättymisestä ?
https://www.hs.fi/paakirjoitukset/art-2000009944529.html
Vastaukset 20
Vanhimmat
Persufyyrerit haluavat kaikille nilkkapannan.
Oikeassa olet, panta jalkaan ja paperittomat kotiinsa, vasuhallitus antoi niille täysihoidon elinikäisen suomeen.
https://yle.fi/a/74-20001027
Linkkipersu odottaa jo kuumeisesti lukitussa komerossaan, koska Rantanen ja Purra myöntävät ansioituneesta trollitoiminnasta PS/SS:n hyväksi SS-Rottenführerin natsat?
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18068509q
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Kaikkea persujen poliittinen "ajattelu" laittaa hallituksen tekemäänkin. Oliko Hitlerkään ajatellut ihan näin pitkälle? Siellä kun Gestapo hoiti hommat, mutta PS tekee saman kustannustehokkaammin pakottamalla työnantajat ilmiantajiksi. Joko Rantanen saa kohta SS-arvoylennyksen?
Se on kolme kuukautta ja sitten pois.
Todella selkeää
Todella selkeä tapa osoittaa työperäiselle maahanmuuttajalle, kuinka vähän PS heitä ylipäätään haluaa Suomeen! Kyvykkäimmät menevätkin tämän seurauksena muualle, missä ei olla näin imbesillejä kuin mitä Suomen nykyisessä hallituksessa ollaan.
PS yrittää kaikin keinoin kampittaa kasvua ja tekee kaikkensa saadakseen isänmaamme tekemään taloudellisen ja yhteiskunnallisen itsemurhan.
Ei sen tarvitse olla tasapuolista, sillä jotain etuja sentään tulee olla "alkuasukailla", jonkinlainen oikeudellinen turva omassa maassaan.
Jos jotkut loisii omassa maassaan, niin näiden loisten elättäminen on lopetettava.
Eikö persu tunne edes omaa perustuslakiamme ja sen sanomaa? Ei Purra ainakaan vielä toistaiseksi ole noussut diktaattorin asemaan, jotta kykenisi tekemään "mussolinit" Suomelle.
https://www.oikeusasiamies.fi/suomen-perustuslaki-2-luku
Jos Purra ja Orpo aikovat yrittää muuttaa perustuslakia ?
Ei voi olla ihmettelemättä tämän hallituksen suunnitelmia,
koska puolueissakin on juristeja. Eikö niitten päässä raksuta
ollenkaan ?
Olettetavasti harva persu taitaa lakejamme tuntea muutoin kuin syytetyn penkillä ollessaan? Toisaalta,saahan sen asiantuntiuuden myös sitenkin itselle hankittua.Siinä taitaa olla syy minkä vuoksi moni persu on tuomioistuimissa ollutkin syytettynä.
Ihmisarvo on ihmisoikeus. Aina. Persuthan jakavat jopa maahanmuuttajatkin
eri kasteihin. Millä oikeudella fasistit loukkaavat ihmisarvoa ?
Työ on parasta ihmisarvoa
Arvostatko ilmiantajia ?
Iljettävää. Suostuvatko työnantajatkaan sentään kaikkeen.
Onko thai-vaimo ammatti?
Eräänlaista ilmiantokulttuuria pitäisi siis alkaa harrastaa sanktioitten
uhalla. Mihin persut yrittää Suomea viedä ?
Joku DDR tulee mieleen.
Ntsi-Saksa on persujen päämäärä.
Mitä luulet persuista pihalle potkittu venäjämielinen Natoa vastustava ääliöoikeistolainen rotuopin julistaja, mitä järkeä sinun on heiluttaa jokaisessa viestiketjussa natsi- ja r..ssäkorttia persujen suuntaan sinun poistaessa luotsinpestin suojista kaikki viestit joissa arvostellaan persuista pihalle potkittuja natseja tai kremlin trolleja koska edustat niitä itse???