Kyötikkälän kentän maanrakennustyöt on ylihintaisia. Eikä Rekkula
ainakaan ollu mikään säästökohde.
Hiekkaharjuun pistetään aitaus koiria varten ja puhutaan lähes 400000;-
euron hinnasta.
Kyllä tolla rakentamisella loppuu rahat ja äkkiä!
Eikö kukaan valvo kunnan omia rakennus töitä ?
Kangasalalla on Vantaan malli kun rahat ei riitä teettään ylihintaisia hommia
17
1125
Vastaukset
- Anonyymi
EI VALVO,EI.
puutarhapellekin teettää aivan idiootteja töitä kalliilla koneurakoitsijalla eikä kukaan mitään kysele. meinaan ne vtun porras rakennelmatkin olis joku alan ammattilainen tehnyt neljäsosa hinnalla mitä nyt maksoi. no joulukirjeet saa kohta käteen niin se lämmittää.- Anonyymi
Kaivinkoneella tehdään kirvesmiehen hommat. Lahnan miehet ja veloitus on
parasta A1luokkaa. Koska puutarhapuolen pomo vihdoin jää eläkkeelle?
On ollu kallis ukko !
Mitä koppia rakennetaan entiselle keskuskentän tontille.
Sitä tehdään 7 päivää viikossa 5 kuukautta ja ei edes kattoa vielä päällä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaivinkoneella tehdään kirvesmiehen hommat. Lahnan miehet ja veloitus on
parasta A1luokkaa. Koska puutarhapuolen pomo vihdoin jää eläkkeelle?
On ollu kallis ukko !
Mitä koppia rakennetaan entiselle keskuskentän tontille.
Sitä tehdään 7 päivää viikossa 5 kuukautta ja ei edes kattoa vielä päällä.tän kekkulan tuhlaamilla rahoilla olis saanu vaikka 100 hoitajaa terkkariin, on sen verran kierrättänyt rahaa itselleen erään firman kautta. koskahan alkaa selviään maasumiehen tekoset.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
tän kekkulan tuhlaamilla rahoilla olis saanu vaikka 100 hoitajaa terkkariin, on sen verran kierrättänyt rahaa itselleen erään firman kautta. koskahan alkaa selviään maasumiehen tekoset.
Kuka valvoo kunnan omia töitä ja pomoja?
Täysin ulkona teetätys hinnoista . Lahnan porukka ja yks kappaletavara auto on
räikeimmät.
Pistää ny edes noi vaihtoon. Keskustaan tehdyt puuraput on jääny vajaaksi alapäästä
, kukkia kyllä vaihdetaan mutta ihan perusasiat jää hoitamatta.
Valkosella audilla vaan paikalle kerään maasut - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuka valvoo kunnan omia töitä ja pomoja?
Täysin ulkona teetätys hinnoista . Lahnan porukka ja yks kappaletavara auto on
räikeimmät.
Pistää ny edes noi vaihtoon. Keskustaan tehdyt puuraput on jääny vajaaksi alapäästä
, kukkia kyllä vaihdetaan mutta ihan perusasiat jää hoitamatta.
Valkosella audilla vaan paikalle kerään maasutjoo sillä koura autolla taitaa olla satkun tunti kun metsurin kanssa ajelevat päämäärättömästi missä milloinkin, ja hidastettuna kaikki liikkeet. Audi mies nettoo niin hyvin itse että kannattaa käyttää näitä. Törkeetä ja kukaan ei puutu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
joo sillä koura autolla taitaa olla satkun tunti kun metsurin kanssa ajelevat päämäärättömästi missä milloinkin, ja hidastettuna kaikki liikkeet. Audi mies nettoo niin hyvin itse että kannattaa käyttää näitä. Törkeetä ja kukaan ei puutu.
Koura auto on kyllä huippu,v....a kun sen näkee risukasan takana piilossa.
Eikö sitä voi edes vaihtaa? Vai onko ikuisuus sopimus!
Auto 80:- tunti ja metsuri 50:- ja noi on minimi. Tehollista työtä autolla 2-3 tuntia
päivässä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaivinkoneella tehdään kirvesmiehen hommat. Lahnan miehet ja veloitus on
parasta A1luokkaa. Koska puutarhapuolen pomo vihdoin jää eläkkeelle?
On ollu kallis ukko !
Mitä koppia rakennetaan entiselle keskuskentän tontille.
Sitä tehdään 7 päivää viikossa 5 kuukautta ja ei edes kattoa vielä päällä.Keskuskentälle tulee omakotitaloja .
Valtuusto äänesti Kok ja SDP äänillä kaavamuutoksen että kenttä tuhottiin rakentamisella , ainoa paikka jossa keskustassa oli voinut harrastaa liikuntaa ja pelejä .
Kalan " keskustassa " ei ole edes kunnon leikkikenttää lapsille , urheilukenttäkin tuhottiin . - Anonyymi
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18068683U
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Seuranta ja laskutus sen mukaan. Ajoneuvossa se on turvallisuustekijä.
Alkas työ maistuun. Audissa se kattoo ajetut kilometrit ja paikat.
Helpottaa kilometrikorvausten maksua .
Myös todiste tehdystä työsuoriteesta. - Anonyymi
Voihan audi mies olla vaan niiin ulkona, ettei tiedä mitä teettä.
Näitä on tosi paljon juuri kuntien hommissa. Kun ei oo vastuussa
mistään ja rahaa tulee kun korotetaan vaan veroa.- Anonyymi
Pihalla kun lumiukko
- Anonyymi
Lamminrahkaan 800 lapsenkoulu missä 12 oppilasta.
Audi on vaihtanu Bmwn alkaa hommat sujuun!- Anonyymi
pinokkio on maasumaailman ykkösketku, normivaras jäi kiinni mutta kekkulat kukoistaa.
- Anonyymi
Lahna ,koura ja metsuri voivat jäädä joululomille.
Kunnan rahat on loppu.
Nåistä on helppo vähentää jos ymmärsin oikein Oskarin puheen valtuustossa. - Anonyymi
En tee yhtään mitään kun asun mutsin talossa ja laiskottelen ikkunan ääressä. Haaveilen naista mutta sitä en tuu saamaan koskaan .Parempi olla vain yksin kun kaikki niin kallista .Ei oikeen ole varakaan naiseen.
- Anonyymi
"En tee yhtään mitään kun asun mutsin talossa ja laiskottelen ikkunan ääressä. Haaveilen naista mutta sitä en tuu saamaan koskaan .Parempi olla vain yksin kun kaikki niin kallista .Ei oikeen ole varakaan naiseen."
Koura?
- Anonyymi
Koura, no kouri sillä äites tissejä vaikka.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1091866
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1271492En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k931356- 631214
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1271089The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut111086Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall218891- 151839
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57793Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20748