Remonttireiska.

Anonyymi-ap

Tämä siivelläeläjä siipinen, vai mikä se oli, ei näköjään halua olla, kuin yhden kauden kansanedustajana.
siipinen, kyllä kansa muistaa, ei kannata laukoa, mitä tahansa suusta, vaikka olevinaan onkin kansan suosikki.!!

9

433

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Saahan siitäki jo hyvät "läksiäislahjat". Ettäs kehtaa. Nostin vielä ennen joskus hattua, mut en enää, moiselle mul....llle..

    • Anonyymi

      Mitä siivellä eläjä puputtaa?

    • Anonyymi

      Mutta niitähän kokonaista 200 siipiveikkoa,elävät täysin veronmaksajien kustannuksella.Kaikkia pummeja ja loisia se yhteiskunta joutuukin elättämään.Sitäpaitsi ajavat vain omia etujaan.

      • Anonyymi

        Niinpä järjestelmänä ns.demokratia on surkea juurikin valtaelitin suuruuden takia varastelevia polittikoja on liian suuri määrä näennäisdemokratiassa ja se tuhoaaa talouden varsinkin kun on syntynyt monikertahallinto pakohuoneineen bryselin kokkelijuhliin. Demokratia oli väärä kokeiluna jopa kuningashuone on parempi valtiovarkaiden määrä pysyy siinäkin maltillisempana. Hyvä diktaattori olisi kaikista paras tuossa poliittisia elättejä vähiten jos suku pysyisi pienenä, jos diktaattori on huono sen voi aina vaikka hirttää sukuineen ja ottaa uuden paremman tilalle;-D


    • Anonyymi

      Sdp, siipiveikkojen aatelia.

    • Anonyymi

      Taitaa pyssyä pian neli rivinen vasara käsis niinku intti alaiselle.

    • Anonyymi

      Puuhamaahan eduskunta on . Tuottavaan työhön tottuneelle tuollainen lie katastrofin eteinen . Tyhjän jauhanta puheita ilaman tuloksia .

    • Anonyymi

      Pottunenä-demareita ahdistaa vaihteeksi remontti-reiska, mutta jos reiska olisi demari, reiska olisi teräsmies, vai mitä sanoo pottunenä-demari?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      198
      4292
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      99
      2833
    3. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      88
      2472
    4. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      20
      2426
    5. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      152
      2337
    6. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      49
      2243
    7. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      30
      2067
    8. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      2051
    9. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      85
      1929
    10. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      137
      1911
    Aihe