Kukaan ei ole niin kateellinen kuin narsisti

Anonyymi-ap

Jos lähipiirissäsi on ihminen joka viljelee sanaa kateellisuus eri tilanteissa. Henkilö selittää, että se on vaan kateellinen.
Uskon vahvasti, että mitä enemmän käyttää katteellisuus selitystä, sitä narsistisempi henkilö on itse.
Tämä voi olla olla niitä harvoja tunteita mitä narsisti tuntee ja siksi kateellisuus on niin vahvaa ja kaikki outo käytös häntä tai hänen läheisiään kohtaan johtuu toisten ihmisten kateudesta.

3

1188

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos viljelee ”rakastan” sanaa, onko silloin rakastunut?😉🥰

    • Anonyymi

      Moni ihmissuhde päättyy kateellisuuteen. Ei vaan kestetä sitä, jos toinen saa vaikka hiukan perintöä yms. Pitäisi vähän miettiä, onko siihen kateuteen edes oikeita perusteita. Että minkälaisia menetyksiä sillä toisella on ollut yms. Voi olla todella rankka elämä sillä kateuden kohteella. Suomalaiset ovat vaan usein sellaisia, että jos jollain on jotain niin haluttaisiin riistää se pois.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      128
      5295
    2. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      193
      5007
    3. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      86
      3486
    4. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      109
      3008
    5. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      30
      2384
    6. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      253
      1826
    7. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      4
      1445
    8. Muistatko vielä minä vuonna tavattiin ekan kerran?

      Sun katse sulatti mut...
      Ikävä
      108
      1374
    9. Toivottavasti odotat minua

      Koitan järjestellä asiani niin, että voin olla kanssasi. On valtava ikävä sinua.
      Ikävä
      82
      1355
    10. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      76
      1082
    Aihe