Oletko ihan normaali persoonaltasi mies?

Esitän vain kysymyksen.
47727
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 47

Vanhimmat

Olen nainen ja pidän itseäni suht normaalina. Sinä kuvittelet nuo miesjutut tänne itse.

Äänestä
  • Olet aloittaja ja mies etkä oikein osannut alkuun miettiä miten pakinoit tämän kokonaisuuden tänne, mutta kyllä se konsepti löytyi

    Äänestä

  • 🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

    ❤️ ­­N­­­y­­­m­­­f­­­o­m­a­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18070229P

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Äänestä

Kyllä. Olen persoonaltani ja kroppani puolesta mies. Mikä itse olet?

Äänestä

Olen, mutta myönnän olevani normaalia pehmompi tapaus. Tiettyä kahjoutta minussa on ja saa ollakin, koska siitä ei ole mitään haittaa kellekään. Se vain kuuluu luonteeseeni, mutta ilman mitään negasävyjä.

Äänestä

En ole normaali.

Äänestä

En ole. Näin sikäli mikäli normaalia on sellainen persoonallisuus, joita on paljon. Omaa persoonallisuustyyppiä on vain 2 % väestöstä, eli persoonaltani olen kaikkein harvinaisin tyypiltään.

Epänormaalina eläminen on joissakin tilanteissa haastavaa, koska yhteiskuntaa suunnitellaan yleisemmin esiintyvien persoonallisuuksien mukaiseksi.

Äänestä

En ole. Minä en ole uskovainen upseeri joka on valmis tappamaan isänmaan puolesta. Se on normaalia se. Ei niitä mielisairaalassa ole hoidettavana joka tarkoittaa sitä että muut ovat hulluja.

Äänestä
  • Niin isänmaan, eli sinunkin puolesta. On helppoa esittää jotain ihme älykköä ja humanistia, kun ei pommit lentele, eikä oma henki ole katkolla.
    Kyllä sunlaiset älykeikarit tunnetaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00024 kirjoitti:

    Niin isänmaan, eli sinunkin puolesta. On helppoa esittää jotain ihme älykköä ja humanistia, kun ei pommit lentele, eikä oma henki ole katkolla.
    Kyllä sunlaiset älykeikarit tunnetaan.

    Muuten hyvä argumentti se mikä ontuu on että kantaupseerit eivät ketään ammuskele eivätkä puolusta vaan minun tehtäväni sodan aikana on hoitaa sekin työ.

    En ole nähnyt heidän tekevän yhtään mitään minun puolestani. Itse olen mukulasta saakka tehnyt töitä.

    Äänestä

  • Anonyymi00024 kirjoitti:

    Niin isänmaan, eli sinunkin puolesta. On helppoa esittää jotain ihme älykköä ja humanistia, kun ei pommit lentele, eikä oma henki ole katkolla.
    Kyllä sunlaiset älykeikarit tunnetaan.

    No mitäs uskovaiset upseerit esittävät? Mitäs psykiatrit esittävät? Outoa mielenterveyden ammattilaisuutta.

    Äänestä

  • Anonyymi00032 kirjoitti:

    No mitäs uskovaiset upseerit esittävät? Mitäs psykiatrit esittävät? Outoa mielenterveyden ammattilaisuutta.

    Sitä ”kurkoutta” sinulta odottaessa, että saat palstamieheltä tähän vastauksen

    Äänestä

  • Anonyymi00037 kirjoitti:

    Sitä ”kurkoutta” sinulta odottaessa, että saat palstamieheltä tähän vastauksen

    Mikä ihmeen vastaus tällainen on? Ei mitään tolkkua.

    Äänestä

Käyvät toimeen keskenään jo nykyisin.

Äänestä

Kyllä olet oikeassa

Äänestä

En varmaan ihan. En silti mikään paha ainakaan ole, koskaan en toisille oo kuoppaa kaivamassa tai pahaa toivomassa. Aika omanlainen olen ja ethän silti mitään ihan omituisia päätelmiä minusta tekisi.
Mieheltä

Äänestä

Monissa ihmisissä kuten itsessänikin on piileviä, geeniperäisiä erilaisuuksia. Itse hokasin kun oman alueen lehti teki sivunmittaisen artikkelin aiheesta, erilaisuus.

Artikkeli kiinnosti meikää niin paljon, että tilasin yksityiseen terveyskeskukseen psykologin Pk-seudulta. Lasku siinä kovinta oli, Oli sentään nainen, joten rentouduin paremmin,
Hän sanoi, ettei hänen tutkimuksensa riitä, vaan sun pitää tilata vielä professorin lausunto. Sitä en kuitenkaan tilannut.
Meinasin, että kyllä näilläkin pääsee kremakaminakäsittelyyn kunhan aika on.
. kyyssäman 85v.

Äänestä

Normaaliahan on kuulustella toista, ja todistaa täysin väärin ilman ainoatakaan vastausta, silloin ollaan jo kaukana kevyen mielen, hyvin raskaassa läskipäässä, alla ryijyn, jokasen päivän illassa, omissa nilkoissa pilkoissa.

Ei mitään uutta, ei ole taibusuutta.

https://m.youtube.com/watch?v=-hRCwByLb-E

Äänestä

Jos nainen kysyisi tuollaista irl, niin toivottaisin hänelle hyvää jatkoa.

Äänestä

Monissa ihmisissä saattaa löytyä geeniperäistä, synnynnäistä "vikaa". Näin se meni meidänkin perheessä.
Voin sanoo, että lain edellyttämä kansakoulu"pakko" on auttanut suomalaisiakin lapsia sekoamaan kodeissaan.

En ollut vielä syntynyt kun kylällämme oli poika, jolle ei kehittynyt kansakoulukelpoisuutta.
Vanhin siskoni tiesi pojasta. Hän ei elänyt aikuis-ikään asti.

Muista hyvin kun äitini saattoi minua ilmoittautumaan oppilaaksi nykyään Miina Äkkijyrkän kouluun.
Olin lehmipoikana mummolassa sinäkin kesänä kun serkkuni Riitta Loiva, nyk. taiteilija Miina Äkkijyrkkä syntyi - siinä samaisessa talossa.

Pääkylällä monet oppilaat jatkoivat "oppikoulussa". Ei meidän köyhemmät vanhemmat käyneet kustantamaan lapsiaan moisia koulujen käymisiä.
Kyllä sitä jokainentyötä tekevä terve ihminen pärjää, isäni oli tapana sanoa.

Ka niin; neljä sisarustani on elänyt yli 80 vuotiaaksi. Lisäisin - omissa uskoissaan kukin. sano.
. Topi 85v.

Äänestä

En, mutta osaan näytellä. m>n

Äänestä
  • Minun viimeinen ex oli tuommonen.Tappoi kaikki tunteet häneen.Opin mestarilta saman joten tulimme toimeen lasten takia.Lapset lähti pesästä ja pääsin vapauteen.
    Muiden seurustelu yms.kanssa on vain hyviä muistoja.
    T.N

    Äänestä

Koetko epämukavuutta, se on inhimillistä oudon edessä joka suurin silmin fanaattisen luonteensa koko voimalla intoutuu välillä vaahtoamaan. Mutta eikö kaikissa ole jonkinlaista viatonta outoutta, jonka pitää itsellään. Kaikki pelot ja pakkomielteet, koko kyseenalaisen tervejärkisyytensä haluaa salata. Ne ovat syitä siihen, miksi tekee asioita, valitsee reittejä, oppii jotain ja jotain muuta ei koskaan.

Äänestä

Se mikä minussa on outoa on tietoista. Muu on pelkkää tapaa ja tottumuksia joka tapahtuu omalla painollaan. Se mitä minulle on tapahtunut ei ole voinut olla vaikuttamatta persoonasni. Menneisyyteni tuntuu niin vieraalta että ihmettelen miten olen voinut tulla sieltä. En pidä odotuksista.

Äänestä

Kuulemma poikkean massasta, onko se hyvä vai huono asia 🤔. Kun sanoo normaali se on vähän toleranssijuttu, arvo kahden ääripään välissä.

Äänestä

Pää ja kroppa toimii hyvin m>n

Äänestä

Minulla on outo historia mtta olen muuttunut viime vuosina terveemmäksi.

Äänestä

Asutko vielä äitisi luona nainen?
Esitän vain kysymyksen.

Äänestä
  • En. Hulluksi luulet.

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    En. Hulluksi luulet.

    Mitä hullua siinä on jos asuu vielä äidin luona ja kertoo sille kaiken?

    Äänestä

  • Anonyymi00025 kirjoitti:

    Mitä hullua siinä on jos asuu vielä äidin luona ja kertoo sille kaiken?

    Kiva feikkivuoropuhelu, mutta me kaikki tiedämme sinun olevan mies

    Äänestä

  • Anonyymi00036 kirjoitti:

    Kiva feikkivuoropuhelu, mutta me kaikki tiedämme sinun olevan mies

    Ai ne kaikki 50 sivupersoonaasi?

    Äänestä

🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂😊😊

Äänestä

Hermostuuko äitisi helposti?
Esitin vain kysymyksen.

Äänestä
  • Galluppimiehellä taitaa olla kompleksinen suhde äitiinsä, mieti vähän miten herkkiä härkit täällä

    Äänestä

Jos itsetunto on kohdillaan, niin silloin on oma itsensä, kuten meidän kaikkien tulisi olla. Jos on riippuvainen muista, ei koskaa voi rakentaa omaa, vahvaa itsetuntoa ja itsekunnioitusta.

Äänestä

En ole. Olen herra antenni osastolta.

Äänestä

Kammottava ajatus, jos pitäisi olla standardien mukainen normaali mies, ei helvetissä, ei ikinä. Oma persoona mielummin, yksilöllinen, massasta poikkeava, omilla ajatuksilla ja mielipiteillä varustettu.

Äänestä

Kyllä olen ihan normaali mies persoonaltani.

Äänestä

En ole persoonaltani yhtään normaali, yritän tehdä anonyymin minulle täysin tuntemattoman kyselyistä valtakunnallisen itkun

Äänestä

En taida olla... Olen tuuliviiri saatan muuttaa mieltäni ja mielipiteitäni tuntemuksieni mukaan. En voi suositella itseäni kenellekään.

Äänestä

Ei hän ole, valitettavasti. Naamioituu hyvin, mutta ihan täys,seko pää.

Äänestä

Olen ja oikeastaan ja liiankin analysoiva henkilö joka jatkuvasti tarkkailee
mitä ympärillä tapahtuu

Äänestä

Tytteli raukka unten maille menehän...

Äänestä
  • Äidin helmoihin turvallisesti.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Esitän vain kysymyksen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu