Hei! Olen 11-vuotias ja tästä Prime-juomasta on tullut ihan hirveä villitys ja moni minun ikäinen juo sitä ja MTV-uutisissa sanottiin Heinäkuussa 2023 että Primeä ei suositella alaikäisille ja Primessä ei ole mitään ikärajaa niin voiko olla haitallista jos minun ikäinen juo joskus Primeä?
Kannattako 11v:n juoda Primeä?
6
1372
Vastaukset
- Anonyymi
Energiajuomat eivät ole tarkoitettu alaikäisille.
- Anonyymi
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18071890f
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Ei Prime ole energiajuomaa. (Paitsi se tölkkiversio jota en tietenkään juo)
- Anonyymi
Mun poika Ystävä. On kahdeksan . Ja hän silti
Juo sitä prime juomaa - Anonyymi
BCAA-yhdisteiden liikakäyttö voi aiheuttaa terveysriskejä.
- Anonyymi
Energiajuomatkin voi aiheuttaa kuoleman etenki jis juo liikaa ni en suosittele
Ei kannata alottaa koskaan
Googlaa vaikka "energiajuomat kuolema" nii varmasti löytyy joku uutinen aiheesta
Niihin menee vaa rahaa ja terveys huononee
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit355253Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3984526Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483819KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1433005Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku112500Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182038Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511982- 1231910
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241459