Viinan juonti

Join eilen puoli litraa 40% Minttuviina pullon minuutissa. Odotin vartin ja puhalsin omaan tarkkaan mittariin 2,5 promillea. Aika hyvä nousuhumalainen olo tuli. Tämän jälkeen join vielä 7 keskiolutta 0,33l/l kuudessa tunnissa
101142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Promillea olivat 3 urakan jälkeen. Tosi hyvät nousut ja pystyi vielä ajamaan polkupyörällä ilman horjahteluja.

Äänestä

Viina on hyvää ja se tekee terää. Moni huippu-urheilijakin juo muutaman kerran viikossa kunnolla ja pitkään (Schumacher, Räikkönen, Karalahti jne)

Äänestä

Matti Nykänen joi kanssa, vaikka oli huipulla miltei 10v

Äänestä

Terveysviranomaiset höpöttää labrakokeista. Itse juon joka viikko 3 päivää aamusta aamuun. Silti kaikki maksakokeet reilusti alle viiterajojen.

Äänestä
  • Porissa on turha mennä labrakokeisiin. Siellä vääristellään tulokset riippuen tarpeesta. Viranomaisen ollessa syytteessä edesmennyt itäpuiston lääkäriasema antoi valheelliset labratulokset kun haettiin todisteita syyttäjälle. Pori on muurarien hallitsema korruptiokaupunki.

    Äänestä

On olemassa superihmisiä, joilla mitkään maksa-arvot ei nouse. Ruotsalaiset ovat kehittäneet b-peth testin. Se ei ole mikään maksa-arvot koe. Sillä huomataan veren soluista alkoholin käyttö. Mikäli arvo yli 0,3, niin juo liikaa. Olen testannut ton b-peth, kun kävin veronmaksajien piikkiin labroissa 2v ajan. Maksakokeet aina reilusti alle viitteiden. B-peth oli joku 0,7, kun joi 3 kertaa viikossa. Mikäli joi kolmen viikon. välein 3 päivää putkeen ja meni vasta kolmen viikon päästä testeihin, niin b-peth oli alle viiterajan. Sen useammin ei voi juoda. Tolla pysy Beth arvo alle viitteen ja a-klinikalla luultiin etten juo vaikka join noin 3 viikon välein 😁

Äänestä

👍🙂👏

Äänestä

Mutta et ampunut.

Äänestä

miksi juoda viinaa

Äänestä

Menopelit hyrrämään viinalla.sähkökatko koko ajan Eurajoki ykkösenä miten ladataan?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Join eilen puoli litraa 40% Minttuviina pullon minuutissa. Odotin vartin ja puhalsin omaan tarkkaan mittariin 2,5 promillea. Aika hyvä nousuhumalainen olo tuli. Tämän jälkeen join vielä 7 keskiolutta 0,33l/l kuudessa tunnissa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu