Voisit olla sitä jos haluaisit. Päätös on ihan kokonaan sinun.
Mun rakas mies
Anonyymi-ap
661518
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 66
Vanhimmat
en omi, mutta erään haluaisin olla...
Kerro se hänelle. Saattaa toteutua helpommin kuin arvaatkaan.
Millä kirjaimella alkaa? Minkä väriset silmät hällä on?
Jos tietäisin että saan päättää että olenko hänen omansa, niin olisi helppo päätös. Mutta en tiedä mitään. En tahtoisi elää ilman häntä, niin se on.
Kannattaisi yrittää ottaa selvää. Eihän sitä tiedä vaikka hän ajattelee samoin.
Mulla (aloittajalla) ihan sama. En tiedä mitään mutta hänen haluan olla.
Kerro jotain lisää!
Mitä kertoisin? Viimeksi kun nähtiin ohimennen juteltiin jotain. Tai voisi sanoa että minä juttelin ja toinen joutui kuuntelemaan.
Näinkö homma meni mies? Minuakin joutuu joku joskus kuuntelemaan ja siitä minä nautin
Aloittajalta oli tuo kommentti, naiselta. Keskity!
Saat päättää
Sairauden takia parasta on olla yksin.
Minkälainen sairaus sulla sitten on että se haittaisi suhdetta mielestäsi?
Tiedätkö muuten että jos oikeasti välitätte toisistanne niin hyväksyttä automaattisesti toisenne sellaisina kuin olette tuskin siihen mikään sairaus vaikuttaa.
Teet oikein ja vastuullisesti.
En tiedä että hän olisi sairas (hän kenelle aloitus). Mutta se ei muuta mitään vaikka olisi.
Ihan typeriä nuo juttusi. Et ole hauska jos niin kuvittelet. Poistoon!
En tiedä onko tuo heitto vai totta mutta siis jos sinulla kasvaa karvaa niin ei haittaa. Eihän tuo edes sairaus ole.
Aloittajamiehen performanssit alkaa aina muka niin viattomasti kunnes lähtee sokka irti ns
Sillä tavalla vaikuttaa että eräiden tietäjien mukaan teen asioita joista minulla itselläni ei ole mitään tietoa että olisin tehnyt. Sehän on vaarallista parisuhteessa siinähän voi toista satuttaa.
Käytännössähän se tarkoittaa sitä että olen jakomielitautinen ja toinen puolisko ei tiedä mitä toinen tekee. En voi tehdä muuta kuin olla yksin sen mitä on töiltä mahdollista turvallisuussyistä.
Minkä sortin parisuhdetta se sinun mielestä edustaa, että esität naisia netissä joiden kanssa keskustelet suhteenne etenemisestä? Ja mitä nyt ikinä milloinkin kirjoitteletkaan, päätä eikä häntää näissä ei kyl ole onko se tarkoituskin?
Missä näette?
Kaupassa nähtiin.
Milloin? Oliko eilen?
Hän oli troIIi ja minä aloittaja en vastaa, koska hän troIIasi väliin.
Olisi kyllä suoranainen ihme, jos minun ikäväni kohde tuollaisen minulle sanoisi. Mistäpä tietäisikään peitetyistä tunteistani..
No pieni toivonpisara edelleen on olemassa hänen suhteen. Onko siihen joku syy miksi peittelet?
On. Yksipuoliset tunteet.
Ei enää näillä kilometreillä, tottunut.
En saa selvää kun sanot vain sanoja etkä lauseita. Se vähän närkästyttää joskus.
Ei se sinun sairaus ole este. Tukena voisin olla.
En minä ole sairas. Sehän oli joku sivullinen.
Ei taida mun kyvyt siihen riittää tällä hetkellä 👀 🧐
Poistun muualle... Kiitos kaiketa
Kaikesta
Olepa hyvä. Tuskin olet hän.
Voisinnitsehän sinä minun kohdalla päätösen teit ja tein itse omat valintani olisit toisin käyttäytynyt niin oltaisiin yhteydessä vieläkin noh onneksi olkoon kun nyt tälläisen hyvän miehen menetit
Kukapa sen kollin hännän nostaisi ellei maukukolli itse... 😂
Sivusta on 10:31!
Joku on jo tajunnut ja poistunut palstalta mutta palsta elää ja kirjotukset jatkuu.
En tiedä mitä sinä täällä touhuat naama punaisena, mutta pidä varasi ettei tule touhutippa housuun.
Kuitenkin ikävöit häntä?
Kiva kun kerroit anonyymisti koko suomen kansalle, mutta siitä ei ole mitään hyötyä, kun et viitsi vaivautua, tai uskalla kertoa asiaa ikävöintisi kohteelle?
Niin, noinhan se menee. Tai ei varmaan Suomen kansasta ihan kyse. Lähimarketin vihannesosastolla olisi enemmän kuulijoita kuin täällä.
Milloinkahan tuo vamppi ymmärtää, että nämä on eri miehelle ketä hän kaipaa. Tuo mustasukkainen maalitus on ihan tarpeetonta.
Suomi kirjoitetaan isolla.
Sulla on pieni?
Tuo on sivusta! Miten joku jaksaa vaivautua tuolllaisella?
Kitos mutta ei kiitos. En seukkaa epätoivoisten ripustautujien kaa.
Kiitos mutta ei kiitos sinullekin. Minä en seukkaa. Teinit seukkaa.
Eieii ejjj. Uus nyhet on ihana.
Olen valmis
Nytkö kun itse alan jo miettiä että ei sitten.
Luultavasti teen sen mitä hesarista kerran luin. Kirjoitan kirjeen maailmankaikkeudelle ja pyydän häntä omakseni. Sitten poltan sen kirjeen ja annan asian olla. Teenkin sen kirjeen heti. Poltan huomenna. Lumessa helppo polttaa. Missäs sitä ruutupaperia olikaan...
Tästä on muuten poistettu jo 6 kommenttia. Pikkuisen jollain naisella menee täällä vintti sekaisin, kun nainen haluaa miehen. Huvittaa. Aloittajalta
Mikään ei kerro, että poistetut viestit olivat naisilta.
Kyllä kertoo. Terve järki sen kertoo.
No tule huomenna sinne tuttuun kapakkaan. Vedetään muutama kalja (sinä tietysti maksat) ja mennään sen jälkeen sun luo paneskelemaan. Meille ei voi mennä koska muija ei tykkäisi siitä hyvää.
Mikähän tuon troIIauksesi idea on nainen? Huonosti esität miestä. Onko luppoaikaa?
Minäkin erotan tuon päällepäsmärin jo ja ärsyttää myös.
Mä jätän nois mieluimmi päätöksen naiselle haluaako hän edes yrittää ymmärtää mua se kun ei välttis ole iha niin yksinkertaista kun vois olettaa
Okei kiwa kuulla mut ei tästä tuu mitään kun ei edes asuta 1 km matkan päässä mä olisin valmis sun kanssa mutta sinä taidat vain pelleillä kanssani en ymmärrä miten joku voi olla noin lapsellinen tiedän myös sen ja varmasti moni muukin että sormus nimettömässä pistää ahdistaan että ei paljon kannata sormuksia käyttää
Kirsi Rissanen?
Kynnysmatto vai äiti Teresa? Siinä sitä on pohdittavaa.
Kuka? Ei ainakaan tämän aloittaja.
Älä nyt enää kaipaa kun et kerta ole parempaan suuntaan muuttunut
No enpä ole hirveästi tänään kaipaillut ketään. Olen riittävän hyvä sellaisena kuin olen.