En ala kenenkään

pyykkejä pesemään enkä ruokaa laittamaan. Jos rakastun ikäiseeni vanhempaan mieheen niin silloin on mahdollista tehdä noita töitä yhdessä hänen kanssaan!
16533
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

En ota naista jos

Äänestä

Yhdessä olisi se yleisin tapaus mutta jos nainen on niin feministien aivopesemä ettei hän periaatteesta voi koskaan tehdä noita toisen puolesta niin sellainen saa kyllä pysyä minusta kaukana. Hyi olkoon.

Äänestä
  • Samoin ajattelen minäkin.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Samoin ajattelen minäkin.

    Jättäkää ne femistit joidenkin beta-inisijöiden huoleksi ja keskittykää normaaleihin naisiin.

    Äänestä

Tavallisesti menee varmaan, että välillä toinen tekee ruoat ja toinen hoitaa pyykit.
Töistä ja harrastuksista yms. riippuu myös kenellä milloinkin on aikaa kotitöihin.
Riitelemään ei kannata alkaa perusasioista.

Äänestä

Nyt selkis millasia miehiä tåällä on
Ne etsii kodinkonetta. Haukkuvat feministiksi vaikka ovat sovinisteja

Äänestä
  • Mistähän sellaisen kodinkone naisen löytäisi.?

    Äänestä

Osaan laittaa hyvää ja monipuolista ruokaa, siivota, pestä pyykkiä yms. Yhdessä mennään nukkumaan ja aamulla keitän meille kahvit. Mitä sinä nainen osaat? m>n

Äänestä
  • En oikein ymmärrä mitä mainitsemisen arvoista noissa on. Aika sama, että naisena sanoisi osaavansa vaihtaa autoon renkaat, tehdä lumityöt ja leikata nurmikon. Olisihan se nyt helkkarin noloa jos ei osaisi.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    En oikein ymmärrä mitä mainitsemisen arvoista noissa on. Aika sama, että naisena sanoisi osaavansa vaihtaa autoon renkaat, tehdä lumityöt ja leikata nurmikon. Olisihan se nyt helkkarin noloa jos ei osaisi.

    Vastasin aloittajalle, joka mankui, ettei ala tulevaa vanhempaa miestään paapomaan! Olen osaava vanhempi mies, tuliko tämä nyt sulle selväksi???!!!

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Vastasin aloittajalle, joka mankui, ettei ala tulevaa vanhempaa miestään paapomaan! Olen osaava vanhempi mies, tuliko tämä nyt sulle selväksi???!!!

    En luokittelisi tuolla perusteella osaavaksi.

    Äänestä

Ikäinen vanhempi? 🤔

Äänestä

Omat pesen pyykit itse! Ruokaa laitan kyllä.
Syöjä saattaa, tosin, valittaa! Voi tulla vaikeeta olemaan. T. Mummeli ☃️

Äänestä

Yhdessä on kiva sopia kaikki tekemiset ja kaikesta ei kannata riidellä.
Naiselta miehelle tämä.

Äänestä
  • Tottakai kulta mussukka!

    Äänestä

Eikö se mene niin, että se tekee, kumpi viitsii tai sitten yhdessä? Ja jos oikein haluaa hemmotella toista, niin tekee sen toisenkin hommat. Ja jos vielä lisätään tuota hemmotteluastetta (ja rakkaus siihen pläjäytetään päälle), niin sitähän tekee kaiken. Myös sen toisen hommat omien lisäksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

pyykkejä pesemään enkä ruokaa laittamaan. Jos rakastun ikäiseeni vanhempaan mieheen niin silloin on mahdollista tehdä noita töitä yhdessä hänen kanssaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu