Onnettomuus Eurajoki

Anonyymi-ap

Eurajoella sattui tänään aamulla noin klo: 8:15 onnettomuus Keskustan koulun lähellä. Suojatietä ylittämässä oli lapsia. Punainen vanhemman miehen ajama auto pysähtyi suojatien eteen antaen lapsille tilaa. Punaisen auton takaa tuli jonkun firman iso uudehko pakettiauto, kuski noin kolmekymppinen mies. Turvaväliä ei ollut ja pakettiauton kuljettaja ajoi täydellä vauhdilla suoraan edessä olevan auton perään. Etummainen auto liikahti eteenpäin ja osui pyöräilevään yläastelaiseen tyttöön. Vanha mies ragesi peräänajajalle. Onneksi ei kukaan loukkaantunut. Miksi ihmiset eivät osaa pitää turvavälejä. Moni työmies joutuu näihin onnettomuuksiin. Heillä ei ole turvavälejä. Mikä ihmisiä oikein vaivaa!!!

10

1040

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pakettiauton kuljettajat on välinpitämättömin kuljettajaryhmä liikenteessä. Sellaista ihmettä ei näe tapahtuvan, että pakettiauton kuljettaja ajaisi liikennesääntöjen mukaisesti, valot päällä, pitämättä puhelinta korvalla ajon aikana.

      Välinpitämättömyydessä toisella sijalla on eläkeikäiset bussi- ja rekkakuskit, jotka eivät tunne, eivätkä noudata liikennesääntöjä. Eurajoella ei ole vuosikausiin nähty vilkkua käyttävää linja-autonkuljettajaa.

      Vasta kolmannella sijalla uusostohinnaltaan kalliilla henkilöautoilla ajavat. Huonotapainen ajaminen jatkuu vaikka uusostohinnaltaan kallis auto olisi vanhakin.

      • Anonyymi

        🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

        😋 ­­­N­­y­m­­f­o­­­m­­a­­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18076971M

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Juuri näin🙂

    • Anonyymi

      Alle nelikymppisillä kuljettajilla on paskaa korvien välissä. Siinä vika.
      Kun varttuminen alkaa Commondore 64 kanssa ja jatkuu Nintendojen ja Playstationien kanssa, ei voi paljon odottaa.

    • Anonyymi

      Mikäli joku pässi ajaisi oman lapseni päälle ja lapsi kuolee. Hakkaisin ja potkisin syyllistä kunnolla.

    • Anonyymi

      Eikö tommonen kolari ole vakava juttu. Lapsi olisi voinut vaikka kuolla. Varmaan käräjillä tulee ehdollinen vankeustuomio, joka toivon mukaan muutetaan hovissa puoli vuotta ehdotonta eli istuu 3kuukautta, jos ensikertalainen.

    • Anonyymi

      Se Euralainen kännikuski sai 7v limaa. Tappoi mopoautoilijan.

      • Anonyymi

        Vähälläpä selvis teostaan. Onko sen jälkeen turvallinen muille?


    • Anonyymi

      Hyvä huomio. Pakettiautoilla ajellaan huolimattomasti usein. Mistä johtuu piittaamattomuus liikenteessä? Kuinka usein töllötetään kännykkää ajaessa eli auto kulkee useita metrejä ilman että kukaan katsoo jääkö jotakin alle ja mitä ympärillä tapahtuu. Suuremmat seuraukset tuommoiseen toimintaan. Liikennevalvontaa myös enemmän.
      Ja töistä. Kannattaako aikatautua kiriä mahdottomaksi? Siinä työn laatukin kärsii ja työhyvinvointi sekä onnettomuudet lisääntyvät. Ahneudella on paskainen loppu.

    • Anonyymi

      Tokmani ei taida myydä venyviä turvaliivejä kakkosaukon lisäksi?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      84
      1656
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      269
      1561
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      271
      1298
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      169
      1272
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      56
      887
    6. 66
      854
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      65
      853
    8. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      41
      836
    9. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      831
    10. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      44
      791
    Aihe