Pnko niin raukkamainen maa tämä Suomi kansainvälisesti, kotimaassahan on tämä vallalla lapsiperheisiinkin kohdistuvana,kuin kuuluisi asiaan,todisteet on paperein ja filmilläkin !?
Suomi äänestyksellä suojeli Israeilin maavarkauksia,mutta ei hyväksy Donetskillekkaa !?
11
305
Vastaukset
- Anonyymi
Englantikin äänesti tyjää,joka todellisuudessa vanhana miehittäjänä pää syyllinen !?
- Anonyymi
Moneltako oikeisto säätymme on yrittänyt ja jopa saanut varastettua vähäväkisltä maata ja omaisuutta,virkavaltaakin hyväksi käyttäen,voin todistaa !?
- Anonyymi
Suomen oikeisto hallitus ja Mediat iloissaan, kun jälleen Isaeil pommitti pakolaisleiriä,viimeksi sinne tunkeuduttiin joukoilla ja tapettiin mm sairaanhoitaja,lännen haastattelun jälkeen !?
- Anonyymi
Olen pa hoilani, etä tigdaattorimme putler ei vielä ole py sdynyt tapamaan enemmään ugrina laisia sivilejä ja lapsia ?! Hän pärjä hunost i myös STalinile Venjä läisten tapamisesa !?
Valehtelusa put löer pärjä paremin !? Jo kaski vutta sittte n putler valeht eli,etei venjä hykkä Ugruna aan,muta hykkäsi kuten kin !?
Joten kylä putler pila Venjän mainen lä hec yhhtä huvin kun Stalinki !? - Anonyymi
Siksikö Suomeen kavaillaan Ukrainan mallia, siviili armeijota aseistamalla,joilla kansalaiset pakotetaan sotiinkin,näin Zelenski olikarkki armeijoilla ja Poroshenkon lupaamin ohjein !?
- Anonyymi
Siis mitä helv..... sä taas sekoilet? Mistä hitosta sä oot tollasta päähäs saanu? Ei Suomeen mitään tollasta tule, oot varmaan taas juopotellut Putlerin (tai Medvedevin) kanssa!
- Anonyymi
Suomi kun on suurvalta, Nato kolhoosissakin,johon kuuluu 24 sosialismi maksajaa, Yhdysvaltai käskytettävänä !?
- Anonyymi
Eihän Suomessa ole koskaan laskettu, Israeilin ja Yhdysvaltain tuottamia uhreja,tuomitsemalla,se on Päivi Räsäsen ja Sari Essaun Taamattujen motto !?
- Anonyymi
Luhanskilla ja Donetskilla, on samat oikeudet,kuin esim. Kosovolla, vaikka Nato ei olekkaan Ukrainaa pommittamassa !?
- Anonyymi
Se Suomalainen demokratia on tapettu rahalla ja aikanaan kokoomus piti sitä kommunisminä !? Silloin kun Suomessa Patruuna kolhoosit ja Venjällä solhoosit !?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu1057537Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2427443K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1455143Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1404829PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *474583Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko904282Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta1164090- 1641812
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.91589Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell2571460