Kävin Osuuspankin sijoitusneuvojalla 2022 tarkoituksena laittaa arkkurahoja vähän tuottoisempaan paikkaan. Suurin osa rahoista meni osakerahastoon ja pieni osa oli tarkoitus sijoittaa 5 vuoden ajaksi strukturoituun lainaan.
Aikojen saatossa vain huomasin että rahoja ei oltu sijoitettu Strukturoituun lainaan vaan aivan muualle. Ainoa tapa jolla pankki informoi minua oli nettipankin arkiston paperi jossa rahan siirto käy ilmi. Muuten pankki ei millään lailla koskaan selittänyt miksi rahat laitettiin väärään paikkaan. Kun minulla on kuitenkin paperi jossa on oma ja pankkineidin allekirjoitus ja kohteet mihin rahat sijoitetaan niin.
Pitäisikö minun nostaa asiasta elämä. Hyvä pankkitapa vaatii sitä että pankki ei voi omin päin siirrellä rahojani minne huvittaa.
Op ja hyvä pankkitapa.
14
735
Vastaukset
- Anonyymi
Olet varmaan tehnyt sijoittajan profiilin, jonka mukaan pankki on sijoittanut rahasi oman näkemyksensä perusteella sinulle parhaiten sopiviin kohteisiin.
- Anonyymi
NIIN SE TEHDÄÄN, LUULISI ASIAKKAAN ETUA AJATELLEN.
SIJOITUS KEINOTTELUKSI SITÄ SANOTTIIN ENNEN, KUN RAHAA OLETTI LAITTAVANSA TUOTTAMAAN.
NYKYÄÄN OLISIKIN HOOPOA, JOS VOITTOA MAKSETTAISIIN, KOSKA TUOTANNON YLLÄPITÄMINEN ON KALLIIMPAA, KUIN LOPETTAMINEN.
SAMA PÄTEE KIINTEISTÖISSÄ, KULUT OVAT SUUREMMAT, KUIN TUOTTO, HALVEMPAA ON PURKAA POIS, KUIN PITÄÄ YLLÄ JA KORJATA. - Anonyymi
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#180784614
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Pankin olisi pitänyt kuitenkin informoida minua vaikka tekstiviestillä, nettipankin viestillä tai vaikka soittamalla että rahat on sijoitettu toiseen paikkaan kun sovittiin.
Mielestäni ei riitä että vain arkistossa on tieto rahojen siirrosta. - Anonyymi
OP on rasistinen roskapankki.
- Anonyymi
KYLLÄHÄN SE NIMESTÄKIN PÄÄTELLE OP.......OMA---PERÄINEN.
- Anonyymi
Mihin organisaatioon minun kannattaa tehdä tutkimuspyyntö Osuuspankin toiminnasta. Joku organisaatio joka voisi sakottaa pankkia hyvän pankkitavan rikkomisesta.
- Anonyymi
SUOMESSA ON NYKYISIN YLEINEN KÄYTÄNTÖ, ETTÄ KÄYTETÄÄN ASIANAJAJAA, OIKEUSAPUTOIMISTOT JA ASIANAJOTOIMISTOT.
ORGANISAATIO, JOKA PÄÄTTÄÄ ON KÄRÄJÄT, JOSSA MÄÄRÄTÄÄN SAKOISTA JA KAIKISTA MUISTAKIN MAKSUISTA.
JA NE OVAT SUORAAN ULOSOTTOKELPOISIA SAATAVIA. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
SUOMESSA ON NYKYISIN YLEINEN KÄYTÄNTÖ, ETTÄ KÄYTETÄÄN ASIANAJAJAA, OIKEUSAPUTOIMISTOT JA ASIANAJOTOIMISTOT.
ORGANISAATIO, JOKA PÄÄTTÄÄ ON KÄRÄJÄT, JOSSA MÄÄRÄTÄÄN SAKOISTA JA KAIKISTA MUISTAKIN MAKSUISTA.
JA NE OVAT SUORAAN ULOSOTTOKELPOISIA SAATAVIA.Juuri näinhän se on, kaikista riita-asioista annetaan käräjien päättää.
- Anonyymi
Tämä ensimmäinen vastaaja vaikuttaa asiantuntijalta. Ehkä pankin sisäpiiriläiseltä.
Arkistosta käy ilmi että rahat on sijoitettu strukturoituun lainaan, mutta viikon päästä käy ilmi että ne on siirretty sieltä toiseen rahastoon. Mitä epäilet syyksi, miksi näin on tehty. Onko rahat olleet koskaan siellä alkuperäisessä paikassa. Oliko rahasto ehkä jo täysi.- Anonyymi
niin se voi olla, että jokin selitys sille on olemassa
- Anonyymi
Millainen on normaali aika minkä sisällä pankin pitäisi vastata verkkopankin viestiin muuttaa kyseiset sijoitukset rahaksi. En luota enää Osuuspankkiin. Onko 10 päivää normaalia. Mielenkiinnolla odotan montako päivää vielä menee.
- Anonyymi
Järjestelmävirhe kuuluu olevan.
- Anonyymi
Ei se hoittaa, kunhan rahat vain ovat siellä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.1514523Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o1943204Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1062818Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis252775Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1452742Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos382094Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu552005Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat121919En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131855Olet ainutlaatuinen
Sinussa on jotain, jota en osaa oikein edes pukea sanoiksi. Jotain paljon syvempää, kuin ulkoinen ihanuutesi. Jotain ain381129