ja lintsaa koulusta? Ehkä pitäisi tutkia heidän kotiolojaan, minkälaista elämää siellä eletään.
Käyttääkö vanhemmat alkoholia joka lauantai ja ehkä vielä muulloinkin!
Katsovatko yhtään lasten perään, vai annetaanko mennä ulos joku kymppi käteen työnnettynä.
Sieltä nuoret sitten opii kaikkea pahaa, mitä nyt kaduilla kuulee ja näkee.
Ensin pitäisi opettaa vanhemmille äitinä ja isänä olemista, silloin olisi toivoa myös nuorten elämisen paranemisesta.
Miksi nuoriso voi huonosti, tekee rikoksia
15
495
Vastaukset
- Anonyymi
Kuuluisa sanonta on tämä: Kehitysvamma ei tartu, mutta asennevamma periytyy.
Asennevamma voi periytyä monta eri kautta, kuten vanhemmat, ykstävät, sosiaalinen media jne.- Anonyymi
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18080337b
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Kerrankin olen aloittajan kanssa satasella samaa mieltä. Lasten ohjaus on kodin eli vanhempien tehtävä ja jos se ei onnistu, ne pitää vaatia siitä vastuuseen.
- Anonyymi
Asennevammaisetkin voivat hankkia lapsia, kuten alkoholistit tai huumeiden käyttäjätkin voivat.
- Anonyymi
Miten tuon asenteen saisi sellaiseksi, että se tukisi nuorten hyvinvointia ja antaisi eväät hyvään elämään.
Koti on se, josta kaikki lähtee niin hyvät, kuin huonotkin asiat.
Vanhempia tulisi opastaa jo siinä vaiheessa, kun ollaan neuvolassa.
Pitäisi olla sellainen "Vanhemmuuden opaskirja", jossa kaikki tärkeät asiat tuotaisi esiin aina täysikäisyyteen asti.
Äitiysrahaa ei tulisi, ennenkuin olet opiskellut tämän kirjan kannesta kanteen. - Anonyymi
Koulu on toinen nuoren hyvän kasvun aikaa, niin paljon riippuu myös opettajista,
onko opettaja tasapainoinen, sujut itsensä kanssa.
Joka ottaa kaikki oppilaat samalla tavalla huomioon, ettei tule niitä "lellikkiopilaita",
joita aina kehutaan ja hyväksytään, vaikka ei olisi edes tarpeenkaan.
Myös, jos opettaja on oikein itsehyvä, narsisti, jolla on korostunut tarve näkyä ja olla aina oikeassa, se ei tuota hyvää tulosta käytöksessä.- Anonyymi
Pienet koulut on lakkautettu. Lapset ja nuoret on kerätty isoihin laitoksiin. Ei opettajilla ole niissä aikaa nuorille ja lapsille. Hyvä kun edes tietävät ketkä kaikki luokkaan kuuluvat. Yläkoulussa vaihtuvat opettajat aineiden mukaa, joten opettajat ovat entistä vähemmän kärryillä asioista ohi itse opetuksen.
- Anonyymi
Ilolla ja leikillä se kasvatus ja oppiminenkin parhaiten sujuu, kuri pitää olla, mutta ei liian kovaa.
Lempeästi kun mennään eteenpäin, niin siinä uhmatkin häipyy ja tulee hyvä olo, jolloin oppiminen on helppoa. - Anonyymi
Aloittajan otsikkoa täytyy tarkentaa sen verran, että vain osa nuorista voi huonosti. Toinen osa voi erittäin hyvin, käy koulua, opiskelee ja tekee töitä. Se on harmi ja yhteiskunnallinen mokajuttu, että osa tippuu kyydistä.
- Anonyymi
Olisiko maahanmuutto syynä? Monet maahanmuuttajat eivät edes halua integroitua länsimaiseen elämäntapaan. Ei sitä integroidu yhteiskuntaan, jos ei elä maassa maan tavoin. Heidän jälkikasvunsa oireilevat sitten myös.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olisiko maahanmuutto syynä? Monet maahanmuuttajat eivät edes halua integroitua länsimaiseen elämäntapaan. Ei sitä integroidu yhteiskuntaan, jos ei elä maassa maan tavoin. Heidän jälkikasvunsa oireilevat sitten myös.
Aivan turha vetää tuota aihetta kehiin joka paikassa. Ja mikä ihme se on, jos vierasperäiset voivat huonosti kaiken vieraan keskellä, kun tämän maan kansalaisetkaan eivät onnistu pitämään itseään reilassa ja mielen puolta terveenä, jotta jaksaisivat osallistua yhteiskuntaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aivan turha vetää tuota aihetta kehiin joka paikassa. Ja mikä ihme se on, jos vierasperäiset voivat huonosti kaiken vieraan keskellä, kun tämän maan kansalaisetkaan eivät onnistu pitämään itseään reilassa ja mielen puolta terveenä, jotta jaksaisivat osallistua yhteiskuntaan.
Ihminen integroituu hyvin suurella todennäköisyydellä maahan, jos elää maan tapojen ja perinteiden mukaisesti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ihminen integroituu hyvin suurella todennäköisyydellä maahan, jos elää maan tapojen ja perinteiden mukaisesti.
Well, miksi ne kaikki suomalaiset huonosti voivat eivät sitten integroidu syntyperästään huolimatta.
- Anonyymi
Amerikan mallia. Ei pitäisi uutisoida kaikista koulusurmista ym. Nuoriso ottaa herkästi huonoista asioista vaikutteita ja mallia, varsinkin, jos nuorella on ongelmia elämässään.
- Anonyymi
Ne huonosti voivat nuoret voivat olla väärille vaikutteille alttiita, mutta tavallinen, terve norminuori ei ole.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki1913517Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen123180Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä632499Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92135Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling411930Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.61868Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue391692- 901571
- 721133
- 741120