Sähköt on katkaistu eikä kiinteistöä ole niin Fortum perii 6kk:ta laskemallaan tavalla sähköstä maksun. Sopimus pitäisi sanoa ensin irti ja sitten sähköt poikki.
FORTUMIN kanssa ei kannata tehdä mitään sopimuksia, Myynti kehuu puhelimessa, mutta unohtaa mainita tärkeät reunaehdot Fortumin sopimuksille.
Tämä on politikkojen aikaan saannosta tässä yhtiössä, yhtä kiero firma kuin politikot.
Fortum maksattaa sähköstä 6kk:n irtisanomisajan maksun vaikka mökkiä ei ole
5
523
Vastaukset
- Anonyymi
Elä maksa
- Anonyymi
minulla on päättymässä sopimus nyt ensivuonna maaliskuussa ja vsikka olen ilmoittanut että en ora luultavimminkasn enään fortumilta. Saan edelleen viestäjä että sähkösopimus päättymässä ja tarjous voimassa vain 4 päivää? Minulla on markkinointi kielto voimassa ja fortum kokee että voi siitä huolimatta lähettää tarjouksen puhelimeeni .En luota tähän yritykseen kun eivät pysy lupauksissaan.
Valita kuluttaja asiamiehelle lqityomasta laskutta misesta - Anonyymi
pää kytkin oltava kiinni jolloin voit todentaa ettei mitään kulutusta ole voinnut syntyä.sekä todiste että olet irtisanonut sopimuksen. joka löytyy oma fortum sivuiltasi. päättyneet sopimukset.
- Anonyymi
Sopimusehdot kannattaa lukea ennen sopimuksen tekemistä, niin ei tule myöhemmin yllätyksenä tällaiset asiat.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."
Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka912893GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad?
GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad? Tänään jännittävä finaalilähetys431117- 831092
Tämä on kyllä heittämällä erikoisin ihmissuhde mitä on koskaan ollut
Hulluinta on se että ei edes ole varsinaista suhdetta minkäänlaista, mutta tuntuu kuin olisit elämässäni mukana koko aja49948Helikopteri pörrää ja POLIISIT on eristettynä pururadan vieressä!
Suojatehtävä pitää kiireisenä. Kulut ovat kovat!25922- 67848
Tunnustan
Vaikka peitän sen erittäin hyvin niin tunnustan että pidän sinusta erittäin paljon, mieheltä naiselle39822- 44812
- 53807
- 71760