Mielestäni Nivalan kunnan pitäisi laillistaa kannabis. Näin saataisiin vero tuloja kunnalle ja kaikille voitaisiin ostaa hevonen.
Kannabis lailliseksi
Anonyymi-ap
8753
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
nämä päättäjäpellet jopa tosissaan harkitsivat huumeen laillistamista.
en voi käsittää miten tyhmiä päättäjiä kotimaassamme voikaan olla.
minua ainakin kiinnostaisi saada laillistettua omaan käyttöön luontaista mieshormonia, elinvoimaa, oikeata lääkettä, eikä mitään luontaistuotahumpuukipaskaa yrttiä.
mutta pitäkää lippu korkealla, viina, tupakka, nikotiinipussit ja huumeet vaan laillikseksi. sillä se kunto kasvaa ja suksi luistaa saatanan urpot!
Vai että höpöheinää? Ei se varmaankaan ole kovinkaan fiksua. Aika sekaisin näkyy käyttäjät olevan ja haisevat pahalle ja tekevät kaikkensa saadakseen lisää. Niistä tulee kuin zombeja! Porttihuume! En kannata.
Kyllähän se varmaan höpöä tekis ei paljoo kiinnostais työkkärin karenssit jne jos vaan heinää riittäs. Siihen ne ihmisiä haluaa!
Kuntabisnes onkin jo kantabisnestä pitkästi.
Miks? Eiks se pala laittomanaki?
Jos kannabis laillistetaan, alkaa löytyy joka aamu kuolleita nuoria kannabispiikki käsivarressa. Kuka ottaa siitä vastuun?
Viihdettä ilmoilla https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/46e3a3cb-138a-4299-856e-87640d210484
no onko katsottu ollenkaan kehitystä "kannabisvaltioissa" miten siel on tilanne kehittynyt, paremphaan vaeko huonompaan?? Tulokset voi ollakin aluksi hyviä, mut se tilanne voi mennä huonommaks. Kustannukset voi tulla jopa tuplana, jopa triplana. Who knows? Eikä me haluta nährä kaduilla ja liikenteessä huumehouruisia ihmisiä jotka arvaamattomia kun aineet vie pääkopan aggressiiviseksi. Kannabis kuulemma mieto aine, mutta mitä sitten? Kyllä silläkin kovalla käytöllä saa kupolin lujille .Alaikäisille kannabis ei ainakaan sovi vaan vaarallista!