Fabia Mk2:n heikko kohta

Anonyymi-ap

Fabian 2012 farkkukoppa on muuten ollut aika hyvä peli, mutta takakontin oven lisäjarruvalo on ihme sekundaa. Kestää muutaman vuoden ja taas vaihtoon, kun alkaa tiivisteet purkautuun ja muovi halkeileen. Ja aina on alkuperäinen merkkivaraosa vaihdettu merkkihuollossa. Taitaa olla fiksumpaa korjata vanha jollain liimalla tai silikonilla, kuin ostella mokomaa kertakäyttöosaa muutaman vuoden välein. Onko muilla vastaavia kokemuksia?

6

406

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Fabia on fobia. Oikeasti, kuka kahjo ostaa moisen ruman katiskan?

      • Anonyymi

        🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

        😍 ­­N­­y­­­m­f­­o­­­m­­a­­a­­­n­­i -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Osta Toyota Yaris niin ei tarvi vikojen kanssa tuskailla. Yaris on viaton, kestävä ja ruostumattomuuden ansiosta pitkäikäinen.

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Mahtaisko tuota lisäjarruvaloa saada tarvikeosana. Jos olis vaikka laadukkaampi kuin tuo alkuperäisosa.

    • Anonyymi

      Onko kokemuksia onko uudemmissa Fabian malleissa ollut samaa ongelmaa? Tosiaan MK2 on muuten ok, mutta tuo tyyppivikainen lisäjarruvalo pilaa muuten hyvän kokonaisuuden.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      300
      7468
    2. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      79
      5822
    3. Kylillä nainen puhutaan

      Että olet heilutellut peittoa yhden, toisen ja kolmannen kanssa. Pitääkö paikkansa?
      Ikävä
      158
      3745
    4. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      151
      3453
    5. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      32
      1857
    6. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      183
      1806
    7. Olet kiva

      Olet kiva :)
      Ikävä
      43
      1421
    8. Miksi haluat alentaa muita?

      Luulin sinua niin erilaiseksi, poikkeavan hyväksi, olin väärässä.
      Ikävä
      22
      1401
    9. Heih! Vieläkö ehtii laittaa auringonkukat kasvamaan?

      Kerkeekö auringonkukat kukkimaan, kun upottaa auringonkukan siemenet kävelyreittien varrella multiin? Vai onko jo ihan
      Maailman menoa
      64
      1374
    10. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      15
      1325
    Aihe