Vuokra-asunnon esittelyn aikainen kuvaaminen

Anonyymi-ap

Olen muuttamassa pois vuokralta ja asunnon katsojia nyt sitten tulee.

Sain eilen soiton jossa nainen sopi asunnon näytön tyttärelleen, koska hän itse ei pääse asuntoa katsomaan. No ei siinä mitään, mutta tämä nainen ilmoitti, että tytär sitten ottaa kuvia ja videokuvaa käynnin yhteydessä. Siis ilmoitti- ei kysynyt.

Saako lain mukaan minun kotia noin vain valokuvata tai jopa videokuvata?

Ymmärrän jos vaikka käynnin yhteydessä on joku videopuhelussa läsnä ja samalla näkee kodin, mutta että jäisi tallenteita käynnistä.

4

590

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei. Sanot vaan että kuvaus tai koko näyttö ei sovi. Ihmiset on nykyään täynnä omia oikeuksiaan.

      • Anonyymi

        🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

        😍 ­N­­y­m­­­f­­­o­­­m­a­­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18083380W

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Vuokranantajalla on oikeus saada näyttää asuntoa ja vuokralaisella velvollisuus järjestää mahdollisuus kohtuullisessa ajassa mutta lainsäädäntö on niin ympäripyöreää ettei siitä mitään ongelmia koidu jos venkoilee. Ei ne sinne omin päin avaimilla tule ja jos tulee kuitenkin niin se on jo vakava juttu.
      Sanot vaan nätisti että tulee ilman kameraa niin aika järjestyy. Muuten on vähän muuttokiireitä.

      • Anonyymi

        Varmuuden vuoksi kannattaa olla itse paikalla näytöissä ja kerätä kännykät laatikkoon näytön ajaksi. Jos alkaa itkemään sanoo että näyttö on ohi ja heittää ulos.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      102
      6738
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      32
      4038
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3465
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      387
      1853
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1428
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      32
      1389
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      49
      1169
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      1016
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      960
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      909
    Aihe