Olen muuttamassa pois vuokralta ja asunnon katsojia nyt sitten tulee.
Sain eilen soiton jossa nainen sopi asunnon näytön tyttärelleen, koska hän itse ei pääse asuntoa katsomaan. No ei siinä mitään, mutta tämä nainen ilmoitti, että tytär sitten ottaa kuvia ja videokuvaa käynnin yhteydessä. Siis ilmoitti- ei kysynyt.
Saako lain mukaan minun kotia noin vain valokuvata tai jopa videokuvata?
Ymmärrän jos vaikka käynnin yhteydessä on joku videopuhelussa läsnä ja samalla näkee kodin, mutta että jäisi tallenteita käynnistä.
Vuokra-asunnon esittelyn aikainen kuvaaminen
4
623
Vastaukset
- Anonyymi
Ei. Sanot vaan että kuvaus tai koko näyttö ei sovi. Ihmiset on nykyään täynnä omia oikeuksiaan.
- Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18083380W
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Vuokranantajalla on oikeus saada näyttää asuntoa ja vuokralaisella velvollisuus järjestää mahdollisuus kohtuullisessa ajassa mutta lainsäädäntö on niin ympäripyöreää ettei siitä mitään ongelmia koidu jos venkoilee. Ei ne sinne omin päin avaimilla tule ja jos tulee kuitenkin niin se on jo vakava juttu.
Sanot vaan nätisti että tulee ilman kameraa niin aika järjestyy. Muuten on vähän muuttokiireitä.- Anonyymi
Varmuuden vuoksi kannattaa olla itse paikalla näytöissä ja kerätä kännykät laatikkoon näytön ajaksi. Jos alkaa itkemään sanoo että näyttö on ohi ja heittää ulos.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1826604- 1481824
- 1131598
- 511320
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️471029Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢41985Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu98952Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?5879Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan248871- 41839