tekemistä kanssani? Olisinko llian tylsä?
Keksisitkö mitään
Anonyymi-ap
48899
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 48
Vanhimmat
Minulla ainakin riittäisi sen naisen kanssa meidän rakkaus ja kaikki mitä siihen kuuluu. En tarvi mitään muuta häneltä. Tahtoisin vain rakastaa aivan loputtomasti.
Samat sanat, paitsi naisen sijasta miehen kanssa.
Tasainen arki olisi myös ihan tervetullut vaihtoehto. Tällä elämänkokemuksella ja iällä ei kaipaa turhaa draamaa, vaan turvaa, pysyvyyttä, rauhallista...
Oon miettiny ihan samaa.
oi sinne oli tullut painovirhe, eli piti olla *liian liian tylsä
Sen miehen kanssa keksisin. Toivottavasti hän on tylsä koska niin oon minäkin. Kaksi tylsää ei pitkästy toisiinsa niin helposti.
Sitten kun ei enää keksi mitään, niin voi tehdä adjektiivitarinan! Niille sai aina räkättää nuorempana ja joskus tulee vieläkin tehtyä niitä. :)
Keksin aina tekemistä, viihdyn itseni kanssa. Jos toinen ei viihtyisi, ei se olisi minun ongelma :)
Tottakai keksisin ja muutenkin olet hyvää seuraa. Joutuisit ehkä jarruttelemaan jos rehellinen oon.
En tiedä, keksisinkö just sun kanssa, luultavasti kuitenkin, oli kuka ihminen tahansa kyseessä, mutta yhden naisen kanssa keksisin ja ei se tarkoita, että se kaikki tekeminen liittyisi mitenkään s*ksiin vaan myös ulkona tekemistä. Sisälläkin vois tehdä mitä huvittaa ja jos ei huvita, niin mikäs siinä.... mielellään sitä on lähekkäin sohvalla ja tekemättä yhtikäs mitään. Tartteeko aina ollakaan tekemässä jotain? Ei mun mielestä. Joku voi sanoa laiskaksi ja mukavuudenhaluiseksi, suotakoon se hänelle. Itse koen sen tarpeellisena.... olla tekemättä.... siinä saa tavallaan omatyylisen meditoinnin samalla.
Kyllä on aivan upea elämänasenne sinulla, mies. Ja tuo just että voi meditoida siinä olemalla, wau.
En nyt tiedä, sanoitko tuon sarkasmilla, mutta oon rento tyyppi ja tosiaankin oon kehittänyt lisää eli lämmitellyt uudelleen tapaani rentoutua ja myös ajatusten tyhjentämistä kaikesta ja keskittymään vain siinä olevaan hetkeen tässä jo jonkin aikaa. Ei siihen tarvita mitään kummempia puitteita tai rekvisiittaa. Voin tehdä sitä esimerkiksi ulkona istuskellessa, nuotiolla, metsässä ja ihan vaikka kuntosalilla. Tuo kuntosali on mulle nyt tullut uutena juttuna.
Juuri näin👍
En sanonut sarkasmilla. Vähän ehkä väsyttää, enkä jaksa niin pitkästi jaaritella. Peukutin, kun tykkäsin.
Okei, kiitos. Täällä kun ei aina voi tietää, tuleeko se aidosti vai sarkasmilla tai kettuilulla. Mutta kiitti 👍
Tämä oli kivasti sanottu.
- nainen sivuttain
Taidan jatkaa vielä tähän, että ensimmäiset 4 vuotta halattais. Sen jälkeen voitaisiin käydä vaikka tupakalla ja halata toiset 4 vuotta lisää. Sit vois miettiä jotain syötävää. Ehkä.
Kyllä nyt rakkaan miehen kans keksii tekemistä :D
No niinpä. Onko tämä ironiaa. Enköhän. Ja helposti.
Sivusta nainen
En ole ikinä tavannut tylsää ihmistä. Ehkä siksi etten tarvitse muita järjestämään viihdykettä.
Ei tylsyydellä ole väliä. Kyllä minä keksin ihanan kanssa...
Keksisin hänen kanssaan loputtomasti tekemistä. Mutta kaikista eniten haluaisin vaan olla hänen lähellään. Haluaisin vaan ihastella ja halailla häntä lopun elämääni.
Samoin.
Rakastuneena kaikki asiat rakkaan kanssa ovat mukavia. Vaikka vessan siivous. 😬
Olisipa mukavaa tehdä jotain kanssasi.
Ainut rajoite on flunssani…
Mä olisin valmis ottamaan sen flunssan häneltä myös itseeni ja podettais sitten yhdessä. Siihen asti kuitenkin hoitaisin häntä ja sairastuttuani hoitaisin molempia. On nimittäin sen verran iso ikävä ollut, että tuo ei olisi mikään ongelma.
Paranin jo.Kiitos.
Voisin silittää sua ja katsoa alatko kehräämään.
En tiedä.
Tällä hetkellä enemmänkin krohisen ja niiskutan.
Mistä ikäväsi kumpuaa?
Keksisin. Hänen kohdallaan ei olisi huolta, mulla on hyvä mielikuvitus ja kekseliäisyyttä yllin kyllin 🤗
Kuulostaa hyvälle.
Pompitaan sohvalla 20 minuuttia. Mennään festareille, pannaan satunnaisia bändin jäseniä ja pummitaan ruohoo.
Petetään kumppaneitamme, piirretään seiniin kirkkoveneitä, juorutaan muista ja pilkataan niitä.
Nauretaan niille ja työnnetään toistemme peräreikiin papatteja ja räkätetään vedet silmissä?
Voiko tuollaista joku kaivata? :/
En mä tuollaiseen lähde.
Erikoinen viesti!! mies viihtyy naisen kanssa todella hyvin, kun naisella on kiltti luonne ja utelias mieli. Ei se tekeminen tarvitse aina olla mullistavaa, kahden kesken sohvalla, miehen käsi naisen vatsan kohdalla, ettei nainen tipahda, toimii pyhä iltana melko kivasti. Yhteiset iltalenkit tai elokuva illat, on helppo järjestää. Viikonloppuisin voi käydä syömässä ulkona, jos on aikaa ja intoa kokea uutta. Pohjoisen taivaan alla olisi joskus mukava rentoutua, pitkän patikointi lenkin jälkeen saunaan, ja ulos hengittämään rakkautta. Arjessa se yhteys pidettäisi, aamukahvi pöydässä samaan aikaan, ja illan tullen nukkumaan kun kumpikin tuntee sen tarpeen. Loppukesästä olisi kiva pitää rapukestin ystäville, kun olisi yhdessä asetellut merrat, muutamana iltana kotijärven saantipaikoille, Ja kesällä voisi käydä kuuntelemassa musiikkia, joko mökkeillen lähialueella tai matka-autolla. Jos tykkää toisesta, tekee lähes mitä tahansa että kumpikin viihtyy ja tuntee olevansa tykätty.
https://youtu.be/bLVeJ7Pd34U
Terveen kanssa onnistuu.Fyysisyys voi rajoittaa.
Kuulosti kyllä erittäin hyvältä
Et rakastanut minua. Avioliitto.
Täh?Eiköhän tuo ole selvä ollut jo vuosia...mitä sekoilet?
Aina sitä jotain keksisi. Voitaisiin pohtia ja tehdä esimerkiksi yhdessä ristikoita. ;)
Lenkillä voitaisiin käydä jos sellaista harrastat, mutta omasta puolesta voin sanoa että olen aika tylsä itsekin.
Varmasti löytäisimme yhteistä tekemistä... Liikunta, ruuanlaitto, eläimet ja yhdessäolo
Mitkä eläimet?
Hamsteri, marsu, gerbiili, chinchilla.
Harmi, mulla on 🐈
Persnaintia
- VELJESI
En keksi mitään olet niin ärsyttävä luonne kuka tuollaisennkanssa haluu olla
Miksi aina pitää tehdä jotain?
Et tylsä mut töykeä ihminen
Tunnistat aloittajan? Kerrotko miten?