Sä varmaan oikeasti luulet

Että oon kiinnostunut susta, kun kirjoittelen! EN! Vannon kautta kiven ja kannon🖐..

En sitten yhtään!

Löydät kyllä jonkun, älä jää kiinni! ANTEEKSI!
42600
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 42

Vanhimmat

Sulla taitaa olla vaan aika tylsä elämä sitten.

Äänestä
  • Riittävän kiireinen! Mutta kerta toisen jälkeen ja vuosi toisen jälkeen pitää sama sanoa!

    Äänestä

  • Terapia ja Iääkitys ei vaan auta!

    Äänestä

  • Hänellä on liian suuri Ego! Aivan liian suuri. Joskus kannattaa hetkeksi pysähtyä ja miettiä vastaako Ego todellisuutta!

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Hänellä on liian suuri Ego! Aivan liian suuri. Joskus kannattaa hetkeksi pysähtyä ja miettiä vastaako Ego todellisuutta!

    Ei muuta kun kaikki peilin eteen miettimään.

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Ei muuta kun kaikki peilin eteen miettimään.

    Joskus näinkin! Mä en tiedä miksi en oo koskaan pitänyt ihmisistä, jotka luulee olevansa muita parempia tai jotenkin erityisen komeita. Miksi, mä kiinnostuin tämän hetkisestä miehestä johtuu siitä, että hän ei yritä mitään ja silti hän on sairaan komea ja jäätävä luonne! Hänen ei tarvitse pönkittää omaa egoaan, hän tietää mikä on ja se riittää! Välillä näkee niitä itsestään liikaa luulevia silloin mielenkiinto katoaa heti.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Hänellä on liian suuri Ego! Aivan liian suuri. Joskus kannattaa hetkeksi pysähtyä ja miettiä vastaako Ego todellisuutta!

    Ätmi on auktoriteetti. Ihmisillä on vain liian vähän aikaa muodostamaan systeemit, joilla sekä kiukut että maalaisjärki ovat

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Terapia ja Iääkitys ei vaan auta!

    Sanoiko sosiaalinen ryhmä vai 1 ihminen

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Hänellä on liian suuri Ego! Aivan liian suuri. Joskus kannattaa hetkeksi pysähtyä ja miettiä vastaako Ego todellisuutta!

    Ainakin hän ei varasta muiden ihmisten ego kokemuksia ja muiden ihmisten aikaa.

    Hän on kykenevä antamaan ihmiselle aikaa monikertaisesti enemmän kuin ihmisen päivän pituus ja ajan joustavuus (aivoilla) salli

    Äänestä

  • Anonyymi00031 kirjoitti:

    Ätmi on auktoriteetti. Ihmisillä on vain liian vähän aikaa muodostamaan systeemit, joilla sekä kiukut että maalaisjärki ovat

    Jep, mitä parhainta yritystä muille yrittää tulkita tätä loputonta tajunnanvirtaa jotenkin toisin, itku pitkästä ilosta ym

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Joskus näinkin! Mä en tiedä miksi en oo koskaan pitänyt ihmisistä, jotka luulee olevansa muita parempia tai jotenkin erityisen komeita. Miksi, mä kiinnostuin tämän hetkisestä miehestä johtuu siitä, että hän ei yritä mitään ja silti hän on sairaan komea ja jäätävä luonne! Hänen ei tarvitse pönkittää omaa egoaan, hän tietää mikä on ja se riittää! Välillä näkee niitä itsestään liikaa luulevia silloin mielenkiinto katoaa heti.

    Koska heidän kasvojen ilme näyttää ylpeää mielenliikutusta joka melkein sanoo "katto millaista kasvojeni ilmettä mä olin pystynyt pitämään yllä/ei tuhota".

    Siksi ei tykätty. Jos kasvojen ilme olisi neutraallinen ja kasvojen luutkin (katsovan ihmisen mielestä), sitten tödennäköisemmin ei olisi reaktiota "en tykkä"

    Äänestä

A -MIEHELLE, ettei muut menetä yö unia!

Äänestä
  • Minun mielipiteet(ja niitä on monta, koska ateistina minä sallin monta tasoja ei vain nukkuminen ja keskittyminen(joka olisi karikatuurinen hetero) eivät voi vaikuttaa. No se on pitkä aihe, siksi ei sen enempää.

    Kun tasoja on monta, joka tasolla mahtuu enemmän kuin 1 mielipide, mutta yleensä 1 ihmisellä on 1 mielipide, muuten hän on ailahteleva

    Äänestä

En etsi ketään enkä luule sinua keneksikään.
Olet joku tyhmä kännissä.

Äänestä
  • Kiitos! Joskus voi puhe sattua, siks sanoin kelle osoitettu.

    Äänestä

Tämä ei ole minulta. Olen kiinnostunut. Tiedän ettei ihmisiä löydetä!

Äänestä

Vastaan yleisesti, että näinhän se elämässä menee. Itse kiinnostuu jostain tyypistä A ja se A on kiinnostunut jostain muusta tyypistä B jne. 😅

Äänestä
  • Näinhän se juuri on!

    Äänestä

  • Eli spesialistista

    Äänestä

Joo tiedän ettet ole. Ja olenhan naimisissa niin siinä mielessä sinulla ei ole mitään vaaraa. Harmiton ja vaaraton ja yleensä näkymätönkin olen.
-sivusta

Äänestä
  • Hän on sinkku! Ja tuolla tyylillä pysyykin. En mä pahalla! En tykkää miehistä, jotka luulee liikojaan itsestään ja toisen mielestä ei oo mikään. Luulo liian suuri! Sellaiset ei oo mua varten. Rakastan maanläheisiä ihmisiä! No, mutta nyt ap sulkee omalta osalta ketjun!

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Hän on sinkku! Ja tuolla tyylillä pysyykin. En mä pahalla! En tykkää miehistä, jotka luulee liikojaan itsestään ja toisen mielestä ei oo mikään. Luulo liian suuri! Sellaiset ei oo mua varten. Rakastan maanläheisiä ihmisiä! No, mutta nyt ap sulkee omalta osalta ketjun!

    Kukaan ei diggaa miehistä tai kenestäkään, jotka luulee liikoja provomiesten jutuista. Menikö ny henkilökohtaiseksi APmies ym?🥱😉

    Äänestä

Ei huolta eikä stressiä, tiedän ettet ole , Rauhoitu, en aio ahdistella sinua irl laisinkaan

Äänestä
  • Onneksi se on vähän rauhoittunut jo! Ei ole mielenkiintoa niin ei ole!

    Äänestä

En kuvittele niin ja ajattele ollenkaan. Kaikki hyvin 🤭

Äänestä

Hän ei kirjoittele täällä, näin luulisin. Suhde on muualla kuin palstalla, joten minun Osalta huoli pois, en luule tai välitä.

Äänestä
  • Wow! ..

    Äänestä

Its ok sweetie. Minäkin olen kiinnostunut vain satuttamaan sinua.

Äänestä
  • Ei kiinnosta! Mä käytän energiaa vain hyviin ihmisiin!

    Äänestä

  • Anonyymi00024 kirjoitti:

    Ei kiinnosta! Mä käytän energiaa vain hyviin ihmisiin!

    Eli et ainakaan itseesi.

    Äänestä

  • Sinäkö olet palannut tähän alentuvaan länkytykseen kun vastailet tälle provomiehelle omaa utopiaasi eläen aloittajan ”alkuperän” suhteen? Taidat ihan oikeasti tukehtua vielä tuohon katkeruuteesi. Hienoa, että joku viimeinen flying monkey katkeraan loppuun asti legitimoi kaltaises sos..paattien touhut oikeuttaen/selittäen parhain päin

    Äänestä

  • Anonyymi00039 kirjoitti:

    Sinäkö olet palannut tähän alentuvaan länkytykseen kun vastailet tälle provomiehelle omaa utopiaasi eläen aloittajan ”alkuperän” suhteen? Taidat ihan oikeasti tukehtua vielä tuohon katkeruuteesi. Hienoa, että joku viimeinen flying monkey katkeraan loppuun asti legitimoi kaltaises sos..paattien touhut oikeuttaen/selittäen parhain päin

    Mitä sä siitä noin kierroksia otat? Ihmeen kiintynyt olet tohon muiden kirjoittajien ojentamiseen palstalla ja luulet tietäväsi mitä kukakin täällä kirjoittaa? Keskittyisit omiin ongelmiisi mieheksiluulija,vai etkö sairaudentunnottomana näe omia harhojasi? 😆

    Äänestä

Tajuaahan tämän jokainen... Trolli olet ja mene vaikka päiväunille

Äänestä
  • Nyt täytyy sanoa, että erehdyit!

    Äänestä

  • Tajuaa sen jokainen, mies on toden totta trolli ja toinen asia minkä muut tajuaa, että sinä et tajua tai ”tajua”

    Äänestä

Eli hoidat ihmissuhteesi tällä palstalla. Raukkamainen pelkuri.

Äänestä

Miksei vain muistella vanhat paikat joissa oltiin kauan sitten me ja katsottiin luontoa? Mä ainakin lähden nyt. Tänään heräsivät minulla muistit kuinka me käveltiin ja aina välillä havahduimme kuinka kaunis luonto meidän ympäri oli.

Tänään menen yksin

Äänestä

Mä en tarvitselöydä jonkun. Luulen että ammattilaiset, sosiaaliset työntekijät, lääketieteelliset työntekijät ovat ihmisseuran korvikke.

Äänestä

Älä loukannut muruseni, kun vain pitää kysyä vanhoista ihmiskunnan riidoista uhreista voivatko hyvin. Ei tarvi löydä ihmistä sitä varten.

Äänestä

Luontoon olis kiva aika vähän mennä. Älä katoa.

Äänestä

Elämäni alkoi juuri sinusta. Lämpimin kokemus jota ikinä voi kuvitella.

En härnää enkä kiusaa.

Paras skenaario on että osoitat jokaiselle, joka pahemmin kirjoitti ja reagoit kriitisesti.

Kahdestaan meista voivat tällä tulla voimakkaat kritiikit, jotka ovat vahvempi kuin kirjoittajat.

Voimme kokeilla olla rohkeanoi kuin kiusaajat

Äänestä

Mä en katoa vaan mietiskelin tänään meidän reitit luonnossa. Oltiin naiivia, elättiin ei vaistolla vaan sallittiin myös elätä hyönteisen tasolla(selkäytimellä)

Älä vakavasti kirjoita että voisin löydä yhtään ihmistä jonka kanssa semmoista kokemusta on paljon sallittu tunnit ja tunnit. Sen sijaan muistellaanko luonnon kokemuksia yhdessä. Mä vähän vähemmän kirjoitan nyt mutta myöhemmin taas enemmän.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Että oon kiinnostunut susta, kun kirjoittelen! EN! Vannon kautta kiven ja kannon🖐..

En sitten yhtään!

Löydät kyllä jonkun, älä jää kiinni! ANTEEKSI!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu