Sannan sote maksaa ja maksaa ja maksaa....

Sotemenot kasvavat koko ajan. Nyt jo EU alkaa niitä ihmettelemään. Kalliiksi tulee susisote.

https://www.hs.fi/politiikka/art-2000009968370.html
3127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Rahaa on - politiikkaa maksaa. Kiitos demarit.

Äänestä

Sanna Marin teki järkyttävät tuhot monella eri taholla, sote, vihersiirtymä kaikkine lieve-ilmlöineen, nyt sitä sitten maksetaan !!

Äänestä

Ihmisten sairauksien hoito ja niistä parantuminen kyllä maksaa.
Mutta en usko hetkeäkään sitä, että ennen nykyistä Sotea se hoito olisi ollut ilmaista yhteiskunnalle.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sotemenot kasvavat koko ajan. Nyt jo EU alkaa niitä ihmettelemään. Kalliiksi tulee susisote.

https://www.hs.fi/politiikka/art-2000009968370.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu