Kuinka menetelään talonkiinteistö on perilisten hallinassa,jossa on kuolinpesä osakaana.He eivät ryhdy tekeen talonkinteistöö eteen mitään,eli eivä pistä rikkkaa ristiin.
Voimmeko pistää esim:laskun jotka maksavt kaikki kiinteistööön kohdistuvat kulut. koulonpesän perillisille?
Vai voimmeko vaatia siinävaiheesa korvausta kuolinpesön osakkailta,kun kiinteistö myydään?
Talon kiinteistö
Anonyymi-ap
2
590
Vastaukset 2
- Anonyymi
Avaat samanlaisen keskustelun josta ei saa mitään selvää eri kuntien keskustelualueille tasaisin väliajoin. Hae apua tähän ja muihin ongelmiin jostain muualta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 402586
- 551092
- 66921
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t59874Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää227783T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin11710Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️61691- 49634
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne81617- 65613