Yökerho avataan loppuvuodesta Porokylään, ideassa ei varmaan muuta vikaa, kuin sen paikka olisi ollut kuuluisassa Nurmeshovissa majoituksineen.
Yökerho Nurmekseen
Anonyymi-ap
353344
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Hovi on paksussa homeessa 🤮
Kellarin tiloissa kosteus ja home vaurioita
Lautakunta teki päätöksen purkutuomioista ja tilalle nousse kerrostalo
Yök kerho onkin jo avattu.
Voi olla vuokran hinnoissa rapsakka ero Hovin ja entisen Kellarin välillä. Ei Hovin tiloissa pysty kukaan kannattavaa liiketoimintaa pyörittämään.
Miksi hovia ei pureta pois rumentamasta katukuvaa? Ei sitä kukaan ala saneeraamaan kun uuden rakentaminen tulisi halvemmaksi!
Hovi onkin vielä niitä lujiksi tehtyjä rakennuksia, toisin kuin 70-luvula tehdyt elementti hökkelit, joista ulkopinnoistakin betonit irtoitee.
Olen onnellinen jokaisesta konkurssiin menneestä jottolasta.turhakkeita irstauden ja synninpesiä.
Irstaus? Synti?
Onko siis väärin jos ihastuu johonkin ja sitten naidaan?
Eihän ihmiskuntaa olisikaan ilman naintia. Joten mitä irstasta tai väärää siinä on?
Vai pitäisikö vain istua käsi kädessä kinkereissä?
Yritä edes päästä tälle vuosituhannelle!
Olen samaa mieltä.
Hovi ei enää nouse, sokee reetakin näkee sen.
Toki se on harmi.
Hovi on liian raskas yrittäjille, se pitäisi saneerata täysin ja riitäisikö majoitukseen asiakkaita, ei riitä.
Miksi kukaan edes tulisi Nurmekseen? Mitä täällä on? Suomen 5 isoin kirkko?
Uusi Bomban hotellilaajennus ravintoloineen ja majoituspaikkoineen valmistuu kesällä. Nurmeksessa sen jäkeen 200 majoituspaikkaa, sopii muutama bussilastillinen väkeä ihailemaan Nurmeksen maisemia.
Bomban kylpyläkin on Itä-Suomen paras ja uusittu juuri kokonaan.
Bomba ei vedä, siellä ei saa ravintolasta edes alkoholia!
Taisi tulla muistivirhe, Bombalta saapi drinkit, mutta Hyvärilän Nuorisomatkailukeskukseen vain erikoistilaisuuksiin.
Onko näin, muistan vain et käytiin siellä bomban hoodeilla ja ravintolasta ei saanut alkoholia, mikä hieman huvitti 😁
En muista tarkemmin missä kävimme, mut siellä joo.
Baari turha paika! Me tarvitan lidl nurmeksen! Koitakaa tajuta!
onhan uusivanha kellari syrjässä montussa,katutasossa ois turvallisempi seikkailla pikkupäissään.
Hyvä että edes jotain!
Haiseeko pierulle niin kuin nurmeshovi
Yökerho…buahhahahahahah, kusinen räkälä paremminkin joka vetää samat naamat aikansa sinne pällöttämään ennen kuin alkuhuuma menee ohi ja lappu luukulla.
Eikai sinun mikään pakko ole sinne mennä. Menee ketkä haluaa.
Toivottavasti ei ole kalliit paukut, eläkeläisillä ei rahat riitä pitkään istua. Kellarissa aikoinaan juotu kapteenin malja olisi hyvä ottaa myyntiin.
ukrainalaisia varten?
Toivon mukaan ne portaat ei yhtä jyrkät kun kellarin aikaan
Nyt ovat varmaan loivat invaportaat.
Ketkä ei selvinnyt portaissa tulomatkalla, niin ei saanut myös viinaa tiskiltä.
Niissä portaissa kaatuu, miten pääsee rollalla edes?
tarkotettu säihkysäärille sujakoille naikkosille.
Sellaisia ei täällä ole.. 😭
Jyrkissä portaissa testaantuu asiakkaan kunto, jos kaatuu, ei pääse sisään, jos selviää rappusista, tervetuloa!
Raput rapula
Sulkeutumisajan jälkeen Star Circuksen asiakkaat häiriköivät naapuri kerrostalojen pihoilla
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18090954/yokerho-nurmekseen#:~:text=Sulkeutumisajan jälkeen Star Circuksen asiakkaat häiriköivät naapuri kerrostalojen pihoilla
Intohimo ysäriin: Nurmeksen Porokylään avataan yökerho Starcircus loppuvuoden aikana