Eivät hyväksy mitään kovaa aatetta. Mun pappani oli talvisodassa sotimassa . Nuo sotaveteraanit ihan kaikki ansaitsee kunnian. Oon hyvin varma, että suurin osa sotaveteraaneista, edesmenneistä kuin elossa olevista eivät hyväksy mitään kiihkoisänmaallista aatetta eivätkä kommunistiaatetta. Esim mun paappa ihan varmasti kääntyy haudassaan kun nykyään isänmaallinen kova oikeistoaate on nousemassa eli viittaan nyt lähinnä perussuomalaiset-puolueeseen. Ennen vanhaan oli IKL puolue joka poistettiin Suomen poliittiselta kartalta kun IKL vannoi kodin, uskonnon ja isänmaan nimeen, mutta onneksi se puolue poistettiin koska siinä oli itämässä vaarallisia juttuja.
Sotaveteraanit kääntyy haudassaan ja elossa olevat sotaveteraanit
4
355
Vastaukset
- Anonyymi
Sitä moni voi helposti hairahtua koviin aatteisiin jotka lupaa mannaa ja mammonaa kansalaisille eli otan esimerkkinä tuon IKL-puolueen joka silloin kauan sitten vannoi kodin, uskonnon ja isänmaan nimeen, mutta puolue osoittautuikin pahimman luokan porvaripuolueeksi jolla oli päämääränä tuloerojen suurempi kasvun tavoittelu. Samanlaista järjestelmää käyttävät Venäjä ja Yhdysvallat jossa rahat menee rikkaitten taskuun ja kaikilla muilla on kurjaa. Nykyaikana perussuomalaiset saattaa olla sellainen puolue joka ajaa juuri tällaista järjestelmää. Tosin tästä ei ole 100% varmaa tietoa eikä välttämättä kukaan voi tietääkään 100% varmaa tietoa millainen puolue perussuomalaiset on. Kommunistiset puolueet kuten suomen kommunistinen puolue ja suomen kommunistinen työväenpuolue on niin pieniä marginaalipuolueita ettei niistä ole uhkaa suomelle.
- Anonyymi
Täytyy silti sannoo että on noilla perussuomalaisilla myös hyviäkin ideoita. Totta!
- Anonyymi
Olen siis avauspostaaja.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2585366
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!572640- 862317
Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.4011598Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss991298SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä291143Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse101099Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9250947Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte180927Haapaveen nähtävyys?
Se teidän "suihkulähde" on ylittänyt uutiskynnöksen Suomen rajojen ulkopuolella Sveitsissä. Se näytettiin paikallisten u41883