Tämä oli kova sana ja sai hyvät arvostelut. Minä pelaan nykyäänkin vielä
https://youtu.be/1RxcCY6MCZY?si=HXgXcm1Dkss-oqmy
Pelasiko kukaan Ufo enemy uknownia 90-luvulla?
7
370
Vastaukset
- Anonyymi
Videopeleissä näkyy kuinka digitaalitekniikka ja peliteknologia on 20 vuoden aikana kehittynyt. Silti varmastikin tuokin peli ilmestyessään oli monien toiveiden täyttymys.
- Anonyymi
Tiedon käsittelyn ja -siirron nopeus kasvanut valtavasti 1990-luvulta ja lähellä ylärajoja tuskin ollaan vielä lähelläkään. Kvanttitietokoneiden kehityksessä kotikäyttöön on nyt mm. jäähdytysongelmia, mutta kun ne ratkeavat, niin siirrytään taas ihan uudelle tasolle. Mikään tietokone ei silti luo maailmaa, jossa on informaatiota niin paljon kuin reaalimaailmassamme. Virtuaalimaailma voinee siis olla parhaimmillaankin vain todentuntuinen kuvajainen, kuten tekoälykin voi olla vain älykkyyttä jäljittelevä lähes rajattoman suuresta tietomäärästä huolimatta.
- Anonyymi
Tästä pitäs tehdä modernisoitu versio missä alieenit tekis melee-rangella peräsuolikokeita.
- Anonyymi
Ihme pyllymies oot!
- Anonyymi
Onko näiden kirjoittaja ihminen vai hänet vallannut paha henki?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko näiden kirjoittaja ihminen vai hänet vallannut paha henki?
Paha henki on housussas! Näytä mulle alieeni tai jatkan kirjottelua. Saat plussapisteitä jos saat mut kakkimaan housuun.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1963611Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii572257Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3762220- 432092
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321501Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4781223- 541213
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1211073- 621043