Op omistuksen erikoisuus.

Anonyymi-ap

Olen op omista-asiakas eikä siinä mitään moitetta.

Mutta kun 2024 ei peritä kk maksuja ja pienestä kunnossa olevasta taloudenpidosta kuitenkin tulee bonuksia, niin tulee kysymys. Mihin ne ”rahat” menee 2024 ja 11 ja 12 2023.

Itselleni saattaa kertyä 30€ ja se menee vain jonnekin. Varmaan vuonna 25 kk maksuissa on taas joku lisäale ja bonukset joutuu jonnekin ituntuuttiin.

Mä olen aiemmin puollustanut 8€ kk maksua ja sitä että 30000€ säännöllisellä asioinnilla kk maksu ei tunnu missään. Nyt nolla palkkiot laskee nollaan asiointiin. Se kk maksu perustuu kuitenkin asiakasjärjestelmän ylläpitoon ja toimivaan järjestelmään. Ei mihinkään ihmisten kiusaamiseen. Sama systeemi on kaikissa pankeissa. Jos on rahaa niin kk paketin hinta laskee nollaan jossain kohti tietystä rajasta alkaen.

5

283

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nuo bonukset on siitä "hienoja", että voit käyttää niitä ainoastaan OP:n pankki- tai vakuutuspalveluihin.

      Eli OP "maksaa" bonuksia, jotka maksat OP:lle takaisin. Rahana niitä ei tilille saa.

      Kun palvelumaksut poistuu ja bonuksia silti kertyy, niin eihän niitä voi mihinkään käyttää ellet osta OP:lta jotain maksullisia palveluita.

      • Anonyymi

        Aloittaja kommentoi!

        Niinpä. Minn mielestä bonus on hyvä, mutta tosiaan turha meille joilla on parin tonnin asiakkuus eikä mahdollisuutta esim. asuntokaupan mahdollisuutta.

        Tuo on ihan oikein, että saa alennusta asioinnista esim. 5000€ jälkeen kun osuusmaksu kunnossa. Mutta paljonkohan niitä vakituisesti nolla-asioinnilla olevat maksaa näitä paremmassa asemassa olevien kk maksuja. Kun ”nollasta” otetaan 8-10€ niin onhan se kova summa. Satasella saa puolitettua kk maksun ja jos saa sen 5000€ keskiarvon useammaksi vuodeksi, niin kk maksu laskee lisää, 25000€ jälkeen niitä ei ole, eikä se 10€ muutenkaan ole sillä tasolla iso.


    • Anonyymi

      Tietääkö joku onko omistaja asiakkaiden 8 ilmaista käteisnostoa vielä voimassa vai laskiko 4ään jossain vaiheessa? En löydä tietoa miltään viralliselta sivulta eikä chattibotti osaa kertoa mitään..

      • Anonyymi

        op.fi/hinnasto löytyy ajantasaiset hinnastot.


      • Anonyymi

        Aloittajan kommentti.

        Miksi nostaa rahaa kahdeksaa kertaa kuukaudessa? Mä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      126
      2052
    2. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      236
      1749
    3. Kerran oltiin mekin kahdestaan

      Saanko sanoa, että minua kyllä vähän huvitti jälkeenpäin? Olit kuin vapiseva jänis ketun vieressä valmis loikkimaan paik
      Ikävä
      27
      1690
    4. Ozzy Osbourne on kuollut

      Kevyet mullat ja R.I.P. Ei soi enää Paranoid.
      Maailman menoa
      222
      1672
    5. Naiset, naiset

      Älkää antako painonne nousta. Naisella ylipaino ei ole hyvä.💝
      Ikävä
      213
      1442
    6. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      15
      1229
    7. Oikeasti, voitais mennä kahville

      ja jutella niin kuin normi-ihmiset. Kyllä toivon sitä. En pelkää kohdata enkä istua sun kanssa samassa pöydässä. Miten o
      Ikävä
      84
      1208
    8. Yritin keväällä unohtaa sinut nainen

      mutta siinä kävi niin, että ikävä tuli korkoineen takaisin. Niin että mikä taikavoima sinulla on minuun, sitä joutuu mie
      Ikävä
      42
      1120
    9. Leton rannan kakat - hys hys hiljaa!

      Hienolle rannalle on jostain ilmeisen selvästi tullut ulostusjätteitä. Mistään tutkimuksista ei ole vielä tietoa ja kuka
      Kalajoki
      74
      989
    10. No mitä nyt

      Ollaanko vaiko eikö olla? Miehelle.
      Ikävä
      77
      985
    Aihe