Presidenttiehdokkaiksi nimetyt henkilöt ovat selvästi osoittaneet, että ne eivät edes tiedä mitä tasavallan presidentin tehtäviin kuuluu, joten ei niistä yksikään ole sen arvoinen, että tulisi valituksi.
Presidenttiehdokkaat ovat jo syöneet eväänsä
10
354
Vastaukset
- Anonyymi
Kerro pari esimerkkiä.
Muutenhan valehtelet. - Anonyymi
Yksi kärkipään ehdokas on ylitse muiden. Halla-aho on Suomen itsenäisyyttä ja suomalaisuutta puolustava. Hyväksyy Naton ja EU:n.
- Anonyymi
Sepä onkin kaikkien ja kaiken yläpuolella...
- Anonyymi
Mihin unohdit Venäjän, kun sekin on Jussin asialla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mihin unohdit Venäjän, kun sekin on Jussin asialla.
Ei Halla-aho ole Venäjämielinen eikä Venäjän ja Putinin ystävä. Ukrainan ystävä ja tukija hän kyllä on.
- Anonyymi
Haavisto on härski tyyppi, eduskunnassa täysi istunto, Suomi pulassa, Haavisto rundailee ympäri Suomea tekemässä kampanjaansa ja tiestysti eduskunnan piikkiin.
Vähät välittää suomen asioista, oma etu edellä menee
Sama meno varmaan jatkuisi jos Haavisto valitaan - ei kiitos -me tarvitaan joku muu kuin Haavisto - tarvitaan sellainen joka välittää suomalaisista !- Anonyymi
Juuri niin. Maahan tarvitaan presidentti, joka tarvittaessa osaa ja uskaltaa ohjata osaamattoman ja uusavuttomuutta suosivan hallituksen pohjoismaisen demokratian linjalle. Sanna Marinin hallitus on oiva esimerkki uusavuttomuuden suosimisesta ja työn arvostuksen puutteesta.
- Anonyymi
Haavisto oli mukana Caruna-kaupan puuhamiesten joukossa. Kauppa on tullut suomalaisille kalliiksi.
Caruna-kaupan salat julki
https://vasemmisto.fi/caruna-kaupan-salat-julki/
- Anonyymi
TOISTENSAKIN EVÄÄT MENUBAA,
5 YRITYSJA?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1063120
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on872425- 241976
Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s221520Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?291490Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää151405- 87922
Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?26917Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai62856Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.
Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois2779