Näyttää tylsältä edustajat, joilla on yksi tai vähemmän kysyttävää - siellä ne istuvat tylsänä ja nyökyttekevat päätään kuin naakat !
Eduskunta ja puolueet tarvii omat hyödylliset tontut.
Eduskunta ja puolueet tarvii omat hyödylliset tontut.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Keskustelua käytiin sotesta, ei ollut ketään puolustamassa aalto sairaalaa, ei varkauden terveydenhuoltoa !
Jos joku mumisee siellä , silloin vain ja ainoastaan liiton asioista, olisko ne puheet kirjoitettu liiton polit byroossa?
Varkaus on turha.
PURRA sanoi ennen vaaleja : "Köyhiltä ei voi eikä saa leikata meille se ei käy".. näin julisti huijari-purra ja alkoi heti leikkaamaan köyhiltä, ja Vain köyhiltä ! no, sen opin että Ikinä en enään petturipersuja äänestä. . .
Uskotko joulupukkiin ?
Toiset uskoo tonttuun.
Rahan takii ne siellä istuu. Istuisin itsekin.
Kannattaako edustajan eduskunnassa aina haukkua hallitusta, vihainen ilme naamalla?
Kannattaako edustajan facebookissa vihjailla puhemiehen osallisuutta Breivikin tekoihin ?
Eikö kannattaisi verkostoitua ja lopettaa vasemmistolainen lässytys?
Toni ei ruikkua ja rääkkyä elätä, jättää juhlat väliin !
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009981432.html
Köyhät ja työväestön pettäneen huijari-purran ylimielisyys vaan kasvaa. #Ja se halvalla bensalla kalastelu..
https://yle.fi/a/3-9208177
Näin kävi.
Voi voi, mites nyt.