Historiallinen pääministeri

Maatalouden Suomesta lakkauttanut Kepu saattaa onnistua hankkeessaan lakkauttaa myös puu- ja paperiteollisuus tästä maasta. Se olisi jo historiallinen saavutus.
2251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Pitäisi vissiin sinun sivistyä ja ruveta seuraamaan aikaasi. Sossut ovat Suomessa se taannuttava voima ay-liikkeineen, jotka ajavat tälle paperiporukalle vielä huippupalkkoja lisää. Sossut ovat lisäksi maatalouden ja metsätalouden punainen vaate. Tällä porukalla eli sossuilla ei ole vastuuta yrityselämästäkään, joten räksyttely ja uhottelu on heille tavanomaista. Suomi olisi noussut huippuun ilman tätä sossuporukkaa.

Äänestä
  • , että saavutettuja etuja ei anneta takaisin. AY-liike tulee elämään kovana, ettei työnantajat hallituksen voimin pääse ihmisiä kyykyttämään palkkaneuvotteluissa.

    Keskusta se ajo maan perikatoon Ahon ja muiden kumppaneidensa kanssa jos satut muistamaan.
    Että sivisty vaan ite !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


wsxedc kirjoitti:

Maatalouden Suomesta lakkauttanut Kepu saattaa onnistua hankkeessaan lakkauttaa myös puu- ja paperiteollisuus tästä maasta. Se olisi jo historiallinen saavutus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu