Pentagonin AARO yksikön johtaja Kirkpatrick eroaa

Anonyymi-ap

Pentagonin AARO ufotutkimusyksikön pomo Sean Kirkpatrick eroaa virastaan joulukuussa. Eron syynä olisi että hän on tehnyt sen mitä hän tuli tekemään.

https://www.politico.com/news/2023/11/07/pentagon-ufo-boss-00125883

Minusta hän poistuu kesken käynnissä olevan prosessin jossa on vielä paljon tekemätöntä. Eron tedellinen syy taitaa olla jotain muuta kuin tuo julkisuuteen kerrottu syy.

7

364

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jutusta poimittua

      Kirkpatrick uskoo, että "parasta, mitä tästä työstä voi seurata, on todistaa, että avaruusolentoja on olemassa" - koska vaihtoehto on paljon suurempi ongelma.

      - "Jos emme todista, että kyseessä ovat avaruusolennot, silloin löytömme on todiste siitä, että muut ihmiset tekevät asioita takapihallamme".

      Havaintoja tunnistamattomista, erikoista mallia olevista lentävistä kohteista on Yhdysvalloissakin tehty ainakin 1940-luvun loppupuolelta lähtien, jolloin suihkumoottoriteknologiakin oli vielä lapsen kengissä, joten mitkä "muut ihmiset" olisivat tehneet tuolloin näitä "temppuja" Yhdysvaltain "takapihalla"?
      Neuvostoliittoko? Ei kuulosta lainkaan vakuuttavalta, ja jos Kiinalla olisi ollut vuonna 2004 USS Nimitzin tapauksen Tic Tac-ufon kaltaista teknologiaa, olisi Xi Jinping jo nyt suvereeni koko maailman valtias.

      • Anonyymi

        Kolleegat olivat todenneet Kirkpatrickin käyvän lievästi sanottuna ylikierroksilla jolloin hänet siirrettiin hienovaraisesti toisaalle ja piakkoin erääseen hoitolaitokseen josta ei ainkaan piakkoin ole paluuta julkisuuteen. The whistleblower, retired Air Force intelligence officer Maj. David Grusch, has refused multiple requests to interview with AARO, Kirkpatrick said.
        https://www.politico.com/news/2023/11/07/pentagon-ufo-boss-00245883


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kun Chuck Schumerin heinäkuussa tekemä UAP-lisäys tulee puolustuslakipaketin mukana voimaan joulukuussa, halutaan AAROn pöytä puhtaaksi vanhasta painolastista. Tässä on minun mielestäni se pääsyy Kirkpatrickin eroamiselle, jonka hänet on varmasti ohjeistettu tekemään jo hyvissä ajoin.

      • Anonyymi

        Meinaatko että Kirkpatrick on sen puolen luottomies joka edelleenkin pyrkii salaamaan ufot ja muukalaiset?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Meinaatko että Kirkpatrick on sen puolen luottomies joka edelleenkin pyrkii salaamaan ufot ja muukalaiset?

        Häntä odottaa hyväpalkkainen virka teknologiayhtiössä, mutta varsinainen syy on se että vuosi 2024 on ufoasioissa paljastusten aikaa, ja silloin halutaan uusi henkilö AAROn johtoon.


    • Anonyymi

      Sean tuli järkiinsä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      111
      4649
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      173
      4405
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      95
      1779
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1671
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1433
    6. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      356
      1127
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      6
      1119
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      59
      992
    9. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      67
      989
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      948
    Aihe