Autinko tehom2 w m2

Anonyymi-ap

Ei paljon lämmitä
Kun on sijoittanut järjestelmään 15 te

8

277

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä minulla taloa lämpiää hyvin. Ei mitää ongelmaa vaikka paneelit on katolla eivätkä tuota nyt mitää. Sinulla täytyy olla jokin vika, jos lämmitys ei toimi. Soita sähkömies paikalle tutkimaan lämmitysjärjestelmäsi.

    • Anonyymi

      Yki suy voisi olla jos levinuni ei vedä tai puit ei stydy kunnolla. Ei kanata kättää närhiä piuta.

      • Anonyymi

        Eik kammata pämmittää kuilla. Telee aljon galliimmakni uin ähköllä.


    • Anonyymi

      Laita joka kuukausi 500 euroa säästöön
      Tämä on ehkä yksi helpoimmista ja suosituimmista säästövinkeistä. Et tarvitse paljon rahaa aloittaaksesi säästämisen. Suosittelemme aloittamaan säästämisen 500 eurolla kuukaudessa. Tämän jälkeen voit alkaa lisäämään summaa pikkuhiljaa. Jos käytät pankin säästötiliä, se tuottaa sinulle korkeampia tuottoja.

      Jos etsit sijoitusvaihtoehtoja, voit myös harkita osakesijoitusten aloittamista. Mutta vain, jos olet valmis ottamaan riskin. Älä tee sijoituspäätöksiä hätiköiden vaan tutustu yrityksen toimintaan ennen sijoittamista.

      Myy ylimääräiset osakkeet ja tsekkaa muitten sijoitusten tilanne
      Jos olet jo sijoittanut joihinkin osakkeisiin, tarkista niiden arvo säännöllisesti. Jos niiden arvo on tippunut, niin mieti, haluatko myydä ne ja käyttää saamasi rahat hyödyksesi, kuten esimerkiksi säästämiseen, laskujen maksamiseen tai matkusteluun.

      Jos et halua myydä osakkeita, voit myös siirtää ne muille sijoitusvälineille, jotka saattavat tuottaa sinulle parempia tuottoja. Saatat löytää erilaisia sijoitusvaihtoehtoja, kuten ETF-rahastoja, kiinteistösijoituksia tai pankkitilejä. Jokainen näistä sijoitusstrategioista voi auttaa sinua säästämään enemmän rahaa.

      Kotonakin voi silloin tällöin tehdä ruokaa, ei aina tarvitse mennä ravintolaan syömään
      Monet meistä menevät ravintolaan syömään useammin kuin tarvitsisi, mikä voi nostaa kotitalouden kuluja useilla satasilla kuukaudessa. Voit auttaa itseäsi säästämään pienemmällä budjetilla, jos valmistat ruoan kotona.

      Aterioiden valmistaminen kotona ei ole vaikeaa ja se voi auttaa sinua säästämään paljon rahaa. Voit myös aloittaa ruokalajien kokeilun, jolloin voit löytää uusia reseptejä ja ylläpitää monipuolista ruokavaliota. Voit myös ostaa edullisempia elintarvikkeita, kuten viljoja, kananmunia ja lihaa, ja valmistaa herkullisia ruokia omasta keittiöstäsi.

      Matkaillakin voi edullisesti. Esim. Thaimaa on jo huomattavasti edullisempi kuin Dubai
      Matkustelu on hauskaa, mutta se voi myös olla melko kallista. Jos haluat säästää rahaa, voit aloittaa etsimällä edullisia matkatarjouksia ja edullisia lentoja. Lisäksi voit myös etsiä hotellihuoneita halvemmalla hinnalla.

      Thaimaassa voi saada paljon enemmän asioita halvemmalla kuin esim. Dubaissa. Etsi halpoja hotelleja ja ravintoloita Thaimaassa ja varmista, että nautit parhaasta mahdollisesta Thaimaan kokemuksesta. Löydät myös erilaisia halpoja tapoja, kuten bussimatkat tai junamatkat, päästäksesi paikasta toiseen.

      Laita toinen asuntosi vuokralle
      Jos sinulla on ylimääräinen asunto, voit laittaa sen vuokralle ja ansaita rahaa. Sinun ei tarvitse olla isojen sijoittajien tasolla, jotta voit aloittaa vuokraamisen. Voit aloittaa pienellä asunnolla ja sen tuotoilla ostaa lisää asuntoja.

      Pidempiaikainen vuokraaminen voi olla hyödyllisempää kuin lyhytaikainen. Sillä pitkäaikaisen vuokralaisen kanssa aikaa ei kulu uusien vuokralaisten etsimiseen eikä asuntoa ei tarvitse pitää usein tyhjänä. Voit myös pitää vuokran korkeana ja saada suuria tuottoja.

      Jotkut halvemmatkin shampanjat ovat ihan juotavia
      Jos haluat säästää rahaa, voit alkaa kuluttamaan halvempia tuotteita. Esimerkiksi viinien tai shampanjan kohdalla, voit alkaa etsimään halvempia tuotteita, jotka ovat yhtä laadukkaita kuin kalliimmat tuotteet. Ostaessasi halvempia tuotteita, voit säästää paljon rahaa.

      Luonnollisesti, voit myös juoda halvempia juomia, kuten olutta tai viiniä. Niissä on yleensä paljon vähemmän alkoholia, mutta ne antavat silti hyvän tunnelman.


      Äänestä sdp SAK

      • Anonyymi

        "Aloita säästäminen, et tarvitse paljon rahaa" Minusta 500e kuukaudessa on hyvin paljon rahaa.

        "Sijoita osakkeisiin ja tarkasta arvonnousu säännöllisesti. Jos arvo on laskenut, niin mieti myytkö osakkeesi. Myydyillä osaikeilla voit matkustella, maksella laskuja ym. " Siis täh. Menetät rahaa ja tuhlaat sitten lopunkin?

        "voi syödä kotana ja säästää. Ostella edullisia elintarvikkeita kuten viljoja, kananmunia ja lihaa". Oletko käynyt koskaan kaupassa? Liha ei ole halpaa.

        "Matkusta halpoihin maihin kuten Thaimaa." Oletko ihan hölmö? Jo pelkkä matka toiselle puolelle maapalloa ei ole halpa.

        "Laita kakkosasunto vuokralle ja osta tuloilla lisää asumtoja". Monellako köyhällä on kaksi kämppää. Mistä saa rahat, jos niitä ei ole.

        "Osta halpaa shampanjaa, " Anna mun kaikki kestää. Onko tämä joku Valittujen-Palojen niksi pirkka käännös, jostain idiootin ohjeistuksesta.


    • Anonyymi

      Miten sähköauto kataantuu nyt aurinkosähköllä
      Hyvin varmaan

      Tyylikäs,ä kun sika

      • Anonyymi

        Arinkosöhkö
        Bastullinen ja bastustanaton aurikosöhkö on täällä.
        Tilaa tästä 1oo% urinkosähköä.



        Sopimus on määräaikainen 24 kk.
        Lumme eberkia

        Tota käytän ja säästän.


      • Anonyymi

        Minulla on sähkösopimus, jossa tuottotavaksi on sovittu aurinkosähkö. Lataan sähköauton ihan normaalisti töpselista sähköyhtiön myymällä aurinkosähköllä. Onko vielä jotain epäselvää?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      316
      7374
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      69
      5205
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      101
      4544
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      17
      4352
    5. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      113
      4126
    6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      51
      3900
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      154
      3780
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      74
      3687
    9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      29
      3576
    10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      83
      3413
    Aihe