Mikäli haluat edesauttaa luontokadon hidastamista, niin valitse toimeentulotuella eläminen. Työssä olevat joutuvat maksamaan sitä enemmän veroja mitä enemmän on sossupummeja ja näin ollen työssä käyvien palkasta ei jää niin paljoa rahaa luonnon tuhoamiselle. Vähemmän lentomatkoja, vähemmän rakentamista, vähemmän krääsän ostoa. Kaikki materia tehty luontoa raiskaamalla.
Toki jos suurin osa työtä tekevistä haluaisi käyttää palkastaan merkittävän osan luonnonsuojeluun niin silloin työssäkäynti kannattaisi, mutta suurin osa käyttää rahojaan sillä tavoin, että luonto kärsii suuresti yhteisvaikutuksesta.
Intohimoisena luonnonsuojelina on vaikea tukea yhteiskuntaa joka vain tuhoaa luontoa. Kun ei käy töissä niin ei tue myöskään mitään luontoa tuhoavaa yritystä, vaan nakertaa materiasta onnen saavien tiliä omalle tilille. Kiitos.
Ns. sossupummit on parhaita luonnonsuojelijoita
Anonyymi-ap
6
366
Vastaukset
- Anonyymi
Kyll
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18101665X
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Sanoa muuta
- Anonyymi
Sanos muuta kuule.vähä katkeraa tekstiä. ainakin hiilineutraalia jos ei muuta :D
- Anonyymi
Työssäkäyvät ostaa kaksi autoa, ajelevat myös iltatöihin.. eiköhän ne kotona istuskelijat tuhlaa yhtälailla. Syövät muoviin pakattuja ruokia ja katsovat päivät pitkät suoratoistoa, jotka vaatii tuhottomasti energiaa. Yhtä kaikki... vältä kuluttamista.
- Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
💋 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://www.ero4.fun/girl4love
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.2214350Näin asia on
Tiedän ettei hän koskaan aio lähestyä minua eikä niin ole koskaan aikonutkaan, eikä lähesty ja enkä minä enää tee sitä k223339Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan
Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E2611928Taas varoitusta lumesta ja jäästä
Ai kauhea! Vakava säävaroitus Lumi-/jäävaroitus Varsinais-Suomi, Satakunta, Uusimaa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Pirkanmaa,61493Aavistan tai oikeastaan
tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast381217Mistä erotat onko joku kiinnostunut vai muuten mukava?
Voi sekaantua yleiseen ystävällisyyteen vai voiko?1611177Poliisi tahtoo pääsyn 4 miljoonan suomalaisen sormenjälkiin.
https://www.is.fi/digitoday/art-2000011009633.html Tämä sormenjälkiin poliisin pääsy on erittäin tärkeä rikollisten kiin96875- 63755
- 30737
- 176730