Ns. sossupummit on parhaita luonnonsuojelijoita

Anonyymi-ap

Mikäli haluat edesauttaa luontokadon hidastamista, niin valitse toimeentulotuella eläminen. Työssä olevat joutuvat maksamaan sitä enemmän veroja mitä enemmän on sossupummeja ja näin ollen työssä käyvien palkasta ei jää niin paljoa rahaa luonnon tuhoamiselle. Vähemmän lentomatkoja, vähemmän rakentamista, vähemmän krääsän ostoa. Kaikki materia tehty luontoa raiskaamalla.

Toki jos suurin osa työtä tekevistä haluaisi käyttää palkastaan merkittävän osan luonnonsuojeluun niin silloin työssäkäynti kannattaisi, mutta suurin osa käyttää rahojaan sillä tavoin, että luonto kärsii suuresti yhteisvaikutuksesta.

Intohimoisena luonnonsuojelina on vaikea tukea yhteiskuntaa joka vain tuhoaa luontoa. Kun ei käy töissä niin ei tue myöskään mitään luontoa tuhoavaa yritystä, vaan nakertaa materiasta onnen saavien tiliä omalle tilille. Kiitos.

6

430

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyll

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        🍒 ­N­­y­­­m­f­o­­m­­­a­­­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18101665X

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Sanoa muuta

    • Anonyymi

      Sanos muuta kuule.vähä katkeraa tekstiä. ainakin hiilineutraalia jos ei muuta :D

    • Anonyymi

      Työssäkäyvät ostaa kaksi autoa, ajelevat myös iltatöihin.. eiköhän ne kotona istuskelijat tuhlaa yhtälailla. Syövät muoviin pakattuja ruokia ja katsovat päivät pitkät suoratoistoa, jotka vaatii tuhottomasti energiaa. Yhtä kaikki... vältä kuluttamista.

    • Anonyymi

      🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

      💋 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://www.ero4.fun/girl4love

      🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Koko familia taas lehdissä jauhamassa vanhoja asioitaan

      Nyt menee familialla lujaa. Martina ja äiti MeNaisissa (taas) ja Esko IS:ssa. Kuinkakohan monta kymmentä kertaa nuo sam
      Kotimaiset julkkisjuorut
      347
      1299
    2. Minkä ikäistä ikävöit?

      Minkä ikäinen hän on ja mitä hän sinulle merkitsee/merkitsi?
      Ikävä
      69
      1277
    3. Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten
      Maailman menoa
      298
      998
    4. Taas syytöntä ja rehellisintä rangaistiin

      Ja vielä 13 000 euroa kaupungin oikeudenkäyntikuluja maksuun. Lisää tällaisia päätöksiä.😀
      Haapavesi
      45
      998
    5. Aika pieni se on

      Joku sanoo että matala on suihku. Säätöä tarviaa nyt ruisku, että se ruiskuaa korkeudelle valopylvään Näin saamme näht
      Haapavesi
      30
      829
    6. Heh, Irvi-Riikka vie duunareilta nyt arkipyhätkin

      Voihan saksilla näköjään leikellä kalenteriakin. Irvi-Riikalla ne osuivat arkipyhiin. Että sellainen duunaripuolue 😆
      Maailman menoa
      226
      826
    7. Kiitos siitä

      Kiitos siitä hahmosta jonka loit, ja jonka sain tuntea, ja kutsua ystäväksi. Se oli hyvä tyyppi ja siihen oli helppo rak
      Ikävä
      40
      795
    8. Ilouutinen: Teini-ikään ehtinyt Osmo Peltola TV:ssä! Tätä tiedossa Peltsi-isän kanssa tällä kertaa

      Mikä upea parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Peltsin toisen luonto starttaa televisiossa ja mukana muutamassa jakso
      Tv-sarjat
      20
      767
    9. Pelekäätkönä mua?

      Älä turhaan. 😘 Unohdetaan säät ja ilmat ja muut turhat lätinät tai jos välttämättä haluat niistä keskustella, niin te
      Ikävä
      42
      754
    10. vinkki miehille

      Jos on ollut erimielisyyksiä ja sun käytös on satuttanut naisya, et voi palata takaisin kevyesti niin kuin mitään ei oli
      Ikävä
      125
      746
    Aihe