Miksi ei koirille ja kissoille voisi antaa samaa ruokaa mitä itsekin syö. Onko niille pakko ostaa kallista ruokaa
Koiran ja kissanruuat
7
504
Vastaukset
- Anonyymi
Se on niin kätevää ostaa eikä ole aikaa tehdä itse 😉
Kissa on sentään aikaa pieniruokainen.
lajijasuris- Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#181017144
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Lajityypillisesti ajateltuna ihmisille sopiva ruoka ei ole koiran tai kissan elimistölle sopivaa, vaikka sitä toiset elukoilleen syöttääkin.
- Anonyymi
Ei ihan kaikki, mutta paljon voi ja sitten tiettyjä ei missään tapauksessa. Se oliski aika vaivalloista tehdä kaikki, ja harva tekee mitään, mutta kun ostetaan niitä kaikkein kallleimpia. Meidän kisut on saanut aina kaiken ostomuonaa (söi ne kotiruokaakin, kun oli lihaa), mutta koiralle tehtiin jotain välillä jonkun tietyn ohjeen mukaan.
lajijasuris - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ihan kaikki, mutta paljon voi ja sitten tiettyjä ei missään tapauksessa. Se oliski aika vaivalloista tehdä kaikki, ja harva tekee mitään, mutta kun ostetaan niitä kaikkein kallleimpia. Meidän kisut on saanut aina kaiken ostomuonaa (söi ne kotiruokaakin, kun oli lihaa), mutta koiralle tehtiin jotain välillä jonkun tietyn ohjeen mukaan.
lajijasuris... ja tottakai kissat pyydysti, kun ulkona olivat vapaasti.
lajijasuris
- Anonyymi
Koirilla on myös allergioita ruoka-aineita kohtaan.
Elimistö on muuttunut kuten ihmistenkin aikojen kuluessa.
Olenko ymmärtänyt oikein että laktoosi-intoleranssikin on muovautunut aikojen kuluessa niin että useimpien ihmisten elimistö ei siedä maitosokeria?
Joka tapauksessa joudun ostamaan koiralleni kalliita nappuloita joissa ei ole vehnää, lisäaineita ym.
Eikä sen elimistö siedä naudan lihaakaan, vehnästä puhumattakaan.
Ennen näitä nappuloita silmät rähmi, iho kutisi ja korvat tulehtuivat. - Anonyymi
Somessa muun hämmästellään, kuinka Sarolahti voi asettaa koirat työntekijöiden terveyden edelle. Osa on myös todennut, että uutistoimitus ei ollut alunperinkään oikea paikka koirille – olipa työpaikalla allergioita tai ei.
Keskustelijat ovat myös hämmästelleet, kuinka Sarolahti ylipäätään sekoittaa MTV:n muutosneuvottelut ja koirat toisiinsa." Koirat kuuluu ihan muualle kuin tv studioihin/työpaikolle nyt ja aina! Pekkakin on jo puheistaan kuunnellen jo valmis kiikkustuoliin muistelemaan uraansa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei81568- 891155
Jännitän sinua J mies
Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.1101100Kuinka kauan kesti että ihastuit
Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi51953Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti
Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk62827Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa
"Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli184749Tunneälyä testaamaan!
Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/1253736- 81725
- 35679
Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?
En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?42633