Suomen valtamedia on panikoitunut Aaltolan kansansuosiosta.
Aaltolan demonisointikampanja on sen tähden aloitettu.
Aaltolan demonisointikampanja on sen tähden aloitettu.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Eiköhän se paniikki ole iskenyt siellä vasemmalla laidalla, kun nyt näyttää uhkaavalta, että selviääkö kukaan ehdokas edes toiselle kierrokselle.
Virheliikkeen kandidaatti yo Pekka Haavistolla on pienen pienet mahdollisuudet selvitä ensimmäisellä kierrokselta jatkoon, mutta nyt kun on täysin selvää, että toisella kierroksella tulee seinä vastaan, niin vasemmistolla on ongelmia saada keskitettyä äänet Sanna Marinille exdemarille siinä määrin, että hän selviäisi edes 4 parhaan joukkoon.
Li Anderssonin kommunisti äänipotti taitaa olla 2 vähiten ääniä saaneiden ryhmässä.
Vasemmistolla ei ole yhtään varteenotettavaa ehdokasta, jolla on pieniäkään mahdollisuuksia nousta tämän maan johtoon.
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18104379t
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Aaltola kilpailee samoista äänestäjistä Stubbin kanssa. Tässä syy valtamedian Aaltolafobiaan.
Stubb halusi ministerikaudellaan lakkauttaa EU:n kansallisvaltiot, eli myös Suomen. Kaikki valtio yhteisen EU-lipun alle. Nyt sitten haluaakin kansallisvaltion presidentiksi. Melkoisen kaksinaamaista peliä.
Ei sovi Presidentiksi noilla ajatuksilla. Presidentti irrottautuu valtakunnan politiikasta ja hän toimii koko kansakunnan johtohahmona puoluepolitiikasta riippumattomana ,kansan /kansakunnan yhteiseksi hyväksi ei Eu:n tai minkään muunkaan ulkoisen tahon.