Kissan ruuat

Anonyymi-ap

Nut on kissojakin kuollut jo smaak kissanruokaan. Ethän voi kans tietää mitä lemmikillesi syötä ja mitä myrkkyjä niissä on

6

462

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Näinpää on . Köyhilki vaikeutta löyttää mitä elläinruokaa uskaltaa nauttiia .

    • Anonyymi

      Eläibruokabisnes on mennyt täysin sairaaksi. Antakaa elukoillenne sitä, mitä itekkin syötte, ei nyt tietty pastat ym elukoille kelpaa, mutta ostakaa jauhelihaa, kalaa jne. Tiedätte, mitä pitää sisällään. Ihmiset menee mainonnan uhreina halpaan, on vitamiinia, on mitä lie turkin kiillotusaineita, mitä ny ihminen keksiikään laittaa elukoitten ruokiin.
      Sairasta touhua ja sairaiden omistajien "minun pikku-Fifillä menee vatsa sekasin", jos antaa jauhelihaa tmv oikeata ruokaa, jota elukat on aina syönyt. Ei ihme, että elukat on ruokittu sairaiksi, allergisiksi kaiken maailman "vitamiinien" lisäyksillä, kuten ihmisetkin.
      Miten ennen elukat eli hyvinvoivina 15-25 v??

    • Anonyymi

      Minulla itselläkin oli kissa kauan kauan sitten. Mut ensimmäistäkään ruokapussia ei ostettu kyl kaupasta. Söi samaa ruokaa kuin minä itsekin. Söi, kalaa. Lihaa. Perunamuusia kastiketta, tölkki herneitä,jäätelöä sulatettuna, vähän ja latki joskus vähän myös kahvia
      Veikkaan et nykyajan kissat on sairaita valmisruuan takia

      • Anonyymi

        Kyllä, juuti tuon takia, koskee myös ihmisiä.
        Kotona oli koiria, metsästys. Faija anto niille aina hirven, peuran luita kaluttaviksi. Mitä teki koirat? Hautas ne maahan ja sitten joskus kaivoivat ne maasta tai jättivät paljaalteen lojumaan, kunnes kuhisi toukkia ja söivät/kalusivat hyvällä ruokahalulla niitä, ei todellakaan olleet herkullisen näköisiä. Ei olleet koskaan sairaina vaan elivät vanhoiksi. Perunan kuoret, ruoan jämät, mitä nyt niille jäikin. Niitä söivät. Vanhuus lopetti niilläkin maallisen matkan.


    • Anonyymi

      Itellä liippasi melko läheltä ihan vaan pelekät smackit......
      Ounou

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      125
      6659
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      57
      5723
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      85
      4467
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      90
      4345
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      139
      4161
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      84
      1486
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      379
      1368
    8. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      29
      1298
    9. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      81
      1287
    10. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      41
      1064
    Aihe