En tiedä pitääkö tämä paikkaansa, mutta mitä ilmeisemmin Tampere/Ylöjärvi/Kangasala alueelta löydetyissä koronavirusnäytteissä on ollut jonkin verran virusenkefaliittipartikkeleita. Tarkemmin ottaen sytomegaloviruksia.
Nämä mitä ilmeisemmin olleet vanhuspotilailla (yli 55v.).
Ensioireina sairastuneilla ovat mitä ilmeisemmin olleet neurologiset puutosoireet, halvaukset, kouristukset ja tajunnantason aleneminen. Useimmiten virusmeningiitti on ohimenevä ilman merkittäviä myöhäisoireita.
Ymmärsin myös niin, että virusenkefaliitit voivat olla lieviä ja ohimeneviä, mutta eräät niistä aiheuttavat vakavia, pysyviä puutosoireita tai ovat jopa fataaleja.
Tietääkö tästä joku enempää, vai meneekö tämä ihan puskaradiotasoiseksi keskusteluksi jälleen?
Joku rokotekriitikko epäili tuolla myös, että johtuu rokotteiden lisäainepitoisuuksista, joissa ollaan hyödynnetty enkefaliittipartikkeleita ja retroviruksia, mutta en kyllä näihin luottaisi. Toki tästä jotain aiempiakin tarinointeja on.
https://www.thelancet.com/journals/lanhiv/article/PIIS2352-3018(20)30163-6/fulltext#back-bib2
Leviääkö Nokialla koronaviruksen ja Virusenkefaliittien yhdistelmä?
Anonyymi-ap
2
310
Vastaukset
- Anonyymi
Jos se on sitä ebolaa tai muuta matujen tuliaisia suomeen. . .
- Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18106336y
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 742972
- 682847
- 681832
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä171689- 241657
- 261612
- 201610
- 481307
- 381283
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91269