Kauheesti taas pelotellaan ihmisiä koronalla, ja käsketään ottaa rokote. Kuitenkaan terkkarissa ei oteta edes koronanäytteitä.
Eikä ne kaikki ihmiset ole koronan takia menneet sairaalaan vaikka ehkä heissä onkin sit todettu myös korona. Keväällä ja syksyllä kotona luokiteltiin nuhakuumeeksi,
Koronapiikeistä seuraa, sydämen liikakasvua, aivoverenvuotoja. Sydänkohtauksia ynn
Muuta, koska näitä piikkejä ei ole tutkittu mitä niissä on eikä varsinkaan ihmisille sanottu.kannattaa hiukan miettiä omalla maalaisjärjellä,ennenkuin menettää koko vastustuskykynsä
Koronarokotteet
23
930
Vastaukset
- Anonyymi
Joo samaa mieltä ja vain suuren riskin potilaiden todella kannattaa ottaa rokoteriski.
Aika kitsaasti kai annetaan sitä koronalääke Paxloviriakin. Eipä ihme, kun maksaa ulkomailla semmosen 1400 dollaria/kuuri eli kallis on.
lajijasuris - Anonyymi
Saakohan sitä itse ostaa apteekista. Yhteen aikaa oli influenssaan se tamiflu mut siihenkin tarttis olla resepti
Nyt ne laskee varmaan kaikki flunssat koronaks - Anonyymi
Koko lähipiirin ja melkein kaikki tuttuni ovat ottaneet koronarokotteen.
Kenellekään ei ole tullut rokotettesta sivuvaikutuksia, yhdellä se yleisin eli kipu ja punoitus.
Mielestäni on vastuuntunnotonta puhua rokotteen pahoista sivuvaikutuksista koska ne ovat erittäin erittäin harvinaisia.
TS julkaisi hiljattain jutun asiasta.
Tiede on tutkinut, eikä mikään luulen-luulen-,kerho. - Anonyymi
"Muuta, koska näitä piikkejä ei ole tutkittu mitä niissä on eikä varsinkaan ihmisille sanottu."
Aivan täyttä potaskaa. Ole hyvä ja ota selvää asioista, ennen kuin teet itsesi naurunalaiseksi.- Anonyymi
Just yks päivä oli muistaakseni Ilta-Sanomissa näin . Ne on todella äkkiä kyhätty ja onhan niistä tullut sivuvaikutuksia monelle, täällä loimaallakin
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Just yks päivä oli muistaakseni Ilta-Sanomissa näin . Ne on todella äkkiä kyhätty ja onhan niistä tullut sivuvaikutuksia monelle, täällä loimaallakin
Ei, edes IS ei sano noin. Toistan, ota selvää, äläkä levitä disinfoa, joku voi vielä uskoa.
- Anonyymi
Toistuvat piikitykset heikentävät ihmisen omaa vastustuskykyä. Siksi olemme jatkuvasti kipeinä.
Ja kyllä, vakavia haittoja on tullut valtavasti näistä viimeaikaisista muotijutuista. Lisäksi ylikuolleisuus on noussut vs syntyvyys laskenut. Keskenmenot lisääntyneet. Näiden syitä pitäisi tutkia.- Anonyymi
"Toistuvat piikitykset heikentävät ihmisen omaa vastustuskykyä."
Mistä tämä tieto on kotoisin? Linkki lähteeseen, ole hyvä.
Kaikilla lääkkeillä voi olla haittoja. Millaisia haittoja on tullut? Mikä on "valtavasti"?
Kyse ei ole mistään "muotijutusta".
Ylikuolleisuuden, syntyvyyden laskun ja keskenmenojen lisääntymisen yhteys rokotteisiin?
Todisteita, ole hyvä.
Jos vastauksia ei tule, sinun pääsi pitäisi tutkia. - Anonyymi
Hyvin ne toimii tarkoitettu populaation vähentämiseen nääs
- Anonyymi
Mun mielestä jokainen saa ottaa tai olla ottamatta, jokaisen omalla vastuulla.
- Anonyymi
Sami Antinniemi
- Anonyymi
Ihmisten olisi vihdoin hyvä ymmärtää, että rokote-ja tautikehitys ovat merkittävä turvallisuus riski koko ihmiskunnalle.
- Anonyymi
Ihmisiä pelotellaan milloin milläkin. Vaaralliset pakkaset, kesällä hirmuhelteet, Tulvat, maanjäristykset, tulivuorenpurkaukset, tappavat pandemiat. Kaikki nämä on kuitenkin aina olleet , joten turha lähteä pelonlietsontaan mukaan.
- Anonyymi
Median pelonlietsonnassa käytetään hyväksi ihmisessä edelleen toimivia ikivanhoja evoluution kehittämiä selviytymiskeinoja. Eli käytännössä kyse on ammattikunnasta, joka saa toimeentulonsa ihmisten pelottelemisesta. Tiedonvälitys on näille täysin toissijaista. Eikä tämä koske vain iltapäivämedioita.
- Anonyymi
Todellakin, ja mihin on kadonnut arkijärki, kriittinen ajattelu ja medialukutaito! Ja vaikka ei aina ihan peloteltais, niin ärsyyttävyyksiin asti mennyt ilmaisut jatkuvien ja liiallisen superlatiivien käytön kanssa.
lajijaasuris - Anonyymi
Ihmiset peloteltiin kokeelliselle mRNA-piikille ja liian moni uskoi median pelottelua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ihmiset peloteltiin kokeelliselle mRNA-piikille ja liian moni uskoi median pelottelua.
Sinulla on ilmeisesti jotakin tietoa, jota tutkijoilla ei ole, eli olepa hyvä ja kerro lisää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinulla on ilmeisesti jotakin tietoa, jota tutkijoilla ei ole, eli olepa hyvä ja kerro lisää.
Laita googleen mrna rokotteet ylikuolleisuus
Monta mielenkiintoista linkkiä tulee vastaan joihin ns. viralliset tutkijat eivät halua ottaa kantaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Laita googleen mrna rokotteet ylikuolleisuus
Monta mielenkiintoista linkkiä tulee vastaan joihin ns. viralliset tutkijat eivät halua ottaa kantaa.Linkkaapa tähän joku niistä mielenkiintoisista linkeistäsi, niin keskustellaan lisää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Linkkaapa tähän joku niistä mielenkiintoisista linkeistäsi, niin keskustellaan lisää.
Löydät varmaan itsekin ne linkit jos asia oikeasti kiinnostaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Löydät varmaan itsekin ne linkit jos asia oikeasti kiinnostaa.
Kuten tiesinkin, sinulla ei siis ole esittää mitään tutkimusnäyttöä väitteesi tueksi. Yritä aikuinen(?) ihminen keksiä valheiden levittämisen sijaan jotain ihan oikeaa tekemistä itsellesi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuten tiesinkin, sinulla ei siis ole esittää mitään tutkimusnäyttöä väitteesi tueksi. Yritä aikuinen(?) ihminen keksiä valheiden levittämisen sijaan jotain ihan oikeaa tekemistä itsellesi.
Pelkästään tuossa ketjussa muutama hyvä linkki.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18210234/mrna-rokote--todistetusti-vaarallinen
Netistä löydät tuhansia lisää. Niin iso kansanliike ei olisi syntynyt jos mRNA-piikit olisivat olleet niin turvallisia kuin niiden väitettiin olevan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei81558- 891155
Jännitän sinua J mies
Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.1101100Kuinka kauan kesti että ihastuit
Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi51953Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti
Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk62827Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa
"Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli184749Tunneälyä testaamaan!
Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/1253736- 81725
- 35679
Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?
En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?42633