Onko murha jo selvinnyt? Koko asian tiimoilta on aika hiljaista.. Ei kommentteja puoleen eikä toiseen..
onko murha jo selvinnyt?
30
5573
Vastaukset
- Anonyymi
Hmm...mutta onkohan murhaaja jo selvinnyt, se parempi kysymys?
- Anonyymi
Porvoon juttu... Pistää miettimään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Porvoon juttu... Pistää miettimään.
Porvoo, tapahtumat joista lehdissä kerrottiin kiinnostaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Porvoo, tapahtumat joista lehdissä kerrottiin kiinnostaa.
Varsin voimakkaat yhtäläisyysmerkit, "Porvoon mitalla" , juuri niin.
- Anonyymi
Kaikki rikokset jotka ei selviä tai puhuta mitään on poliiisi ja oikeuslaitos ollut osallisena-..
- Anonyymi
Joko Bakkanalin kantapöydissä murhaaja tiedetään? Asiastahan voi järjestää itsenäisyyspäivän kunniaksi vaikka tietokilpailun.
- Anonyymi
Ei Bakkanaalissa selviä mikään eikä kukaan, päin vastoin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei Bakkanaalissa selviä mikään eikä kukaan, päin vastoin.
Iso osa asiakkaista ruokailee.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Iso osa asiakkaista ruokailee.
Itse asiassa kaikki ruokailee, kotonaan nimittäin.
- Anonyymi
Kärsämäki, Pyhäjärvi, Haapajärvi Ylivieska lääkärit aloittaa kysymys haut, miten se murha sitten oli.
Yhdistetään kummi Siskon lapseen, aikuinen vaade avioero
Mies lukee KRP ylennystä itselleen, 10 luvun salainen laki kautta hyväksi käyttäen .
Varastaa saa ihmisen muusiksi tehdä.
Romaanit rinnalla käy- Anonyymi
Vielä selvitellään murhaajaa Bakkanaalissa.
- Anonyymi
Vuosi mennyt,ja poliisi edelleen väittää ratkaisun olevan "lähellä",,,,,,odottavat sormiapyöritellen et syyllinen kävelee itse ovesta ja tunnustaa!hah (anna mun nauraa:)näin meidän KRP rikokset ratkaisee.Nähty niin monta kertaa ikävä kyllä
- Anonyymi
Eipä ole murhainfon wannabe dekkaritkaan tapausta ratkaisseet. Saati sitten Bakkanaalin.
- Anonyymi
Joku niistä illan kavereista, exän palkkaama tappaja, uuden naisystävän exä tai jos on huumejuttuja sieltä...
- Anonyymi
17-vuotiasta lukiolaispoikaa epäillään perheenisän murhasta Pyhtäällä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011049489.html- Anonyymi
Tämä oli vasta ensimmäinen pidätys.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämä oli vasta ensimmäinen pidätys.
Toivottavasti viimeinen
- Anonyymi
"Yllätys" että jälleen vapaan kasvatuksen mopopoika
- Anonyymi
Kyllä, murha on selvinnyt, Nyt odotellaan että Bakkanaalin porukka selviää,
- Anonyymi
Onko epäilty maahanmuuttaja? Uutisissa korostetaan, että hänellä ei ole rikostaustaa Suomessa.
- Anonyymi
Kiva nähdä et kaikki 'viisaat' tai'tietävät' oli väärässä😵💫🤔no nyt ootetaan anteeksipyyntöä niin pakkanaaliin ja muitakin herjattuja kohti.(murha tai tappo ei sit ollu kiva)arvaan et nyt tulee hiljaista,helppo huudella,mut anteekspyynnön kohdalla,,,,eipä löydy näistä miestä myöntää oma virheensä,vai?????
- Anonyymi
Onko joku muukin tehnyt virheen kuin murhaaja?
- Anonyymi
Oliko kroatialainen mies se tappaja? Vai Balkanin alueelta?
- Anonyymi
Daniel Jerchov.
- Anonyymi
Haluaisin kysyä olisiko se Pyhtään surma eräälle miehelle tapahtunut sen vuoksi että hän oli kertomassa salattuja ja sen ulkomaalaisen pojan asioita toisille?
Mietin että muslimi nuorukaiset halusivat pitää kristityn tytön itsellään ja olla erossa toisesta. Halusivat pitää toisia poikia jopa suomalaisten poikien ryhmästä ulkopuolella voisi olla syy. Mustasukkaisuuden vuoksi eivät antaneet edes nähdä missään yhteisissä tapaamisissa.
Tämä on eräs murhan mahdollinen syy. - Anonyymi
Nuorten tekemiä henkirikoksia ei liijemmin käsitellä vaikka asian pitäisi herättää suurta huolta. Nyt esillä Pyhtään epäily tekohetkellä15v tekemä julma murha joka kohdistui täysin tuntemattomaan mieheen, pienen lapsen isään ja Lahden tapaus 19v tappoi taksikuskin ja sijaiskotinsa 60v naisen.
Näitä tulee jatkuvasti. Enää ei hengen riistäminen näköjään tunnu missään.
Kuinkahan poliisi pääsi Pyhtään epäillyn jäljille? Nythän 17v on mielentilatutkimuksessa.- Anonyymi
Korjaus, Mikkelin tapaus 19 vuotiaan kohdalla,
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko532301Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy182171Huulitäytteet ja tekotisssit
Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä1671854Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-82321339Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1271269Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m861144Vauvat syntyvöät vihan lapsina?
Kyllä on pimeä oppi, ja olen ollut täydessä pimeydessä opillisesti, että pienet lapset syntyisivät paholaisen lapsina. O661065Stefan Therman. Vakava syyte ja vankila uhkaa.
Nyt ei taida mies selvitä enää selityksillä.101952- 84887
Unelma tilanne
Miten haluaisit, että tilanteenne etenisi tai miten toivoisit hänen lähestyvän sinua? Vai toimitko mielummin itse, jos j70862