Absintista muka tulee "erillainen humala"
voisiko joku tarkentaa mitenkä se eroaa
"normaalista humalasta"???????
-kipin kapin alkoon-
ABSINTTI
7
5045
Vastaukset 7
- Sivusta seurannut
Kaveri veti pari kertaa absinttipaukut pubissa, siis muutaman oluen seuraksi 2-3kpl.Meni suuntavaisto, järki ja takajalatkin aika löysiksi.Iso mies sitten hihitteli yksinään kaikelle.
Eihän siinä nykyisin enää hulluruohoa pitäis olla?
Suosittelen laajempaa tutkimusta valvotuissa olosuhteissa. - ; )
Père Kermann's Absinthe 0,7L 60%
24,30€ tarkka hinta (ostin juuri alkosta)
nyt menee aika odotellen viikon loppua
(sitä jaksaa paremmin kun on mitä odottaa)
-sunnuntai menee odottaen krapulan loppu-- exorientelux
"aito" absintti lienee ollut kiellettyä pitkän aikaa, vaikka sen nimellä ko. juomaa myydäänkin. Olisiko jotain tekemistä koiruohon kanssa, en ole varma. Pernod ainakin oli ennen absinttia, mutta nykyään pelkkää anisviinaa. Mutta huumettahan koiruoho tms. on joten hauskaa viikonloppua, mikäli löytyy...varmaankin hakkaa nokun humalan...
- mutta ei kovin tarkkaa
Père Kermann's Absinthe
nimi viittaa kyllä että juoma sisältäisi koiruohon/tujonia. Mutta ei sitä taitaa olla vai sen verran että siitä tulee vain makua. (tai jos nyt ollenkaan)Varmaa on se että pere kermann ei sisällä anis ollenkaan. - aitoa aitoa
absinttia vaan jäljitelmäroskaa höynäytettävien rahastamiseen se perse kermaans. mene ennemmin vaikka www.brevans.de -osoitteeseen.
- tavaraa
saa ulkomaasta, alkon absintissa ei ole mitään laitonta. Veikkaan ettei tarvitse mennä ku viroon niin saa ehtaa tavaraa.
- Röyh
Kyllä tuota myrkkyä on tullut maistettua tai siis juotua kunnolla. Enään en ole pitkään aikaan koska siitä tuli kerran sellanen krapula että henki meinas lähteä. Yksi paukku, 4cl teelusikallinen sokeria ja sitten vähän lämmitetään sitten se appelsiini mehun kanssa sekaan ja se on siinä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134762Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197720Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars102686Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47677Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!28653- 61629
- 47590
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59535Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29531Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520