Ylekin piti ennen Venäläis varkaat ja näpisteliät,turvapaikan tarpeessa,nyt ei paperittomat kelpaa ?

Anonyymi-ap

Ajatelkaas vähän päällännekin, kun Yhdysvaltai sotaliittolaisten junailemat sodat, Afganistanissa ja Ukrainassakin,on tuottanut Venjälle pakolaisia ainakin 2 miljoonaa, eikä kukaan kehu,itsekkään !?
Otinmuuten Lahdessa kiinni Venläis näpisteliän 1997, joka oli juuri saanut turvapaikan !? Nastolan turvakeskuksessa vain hämmästeltiin,saikohan edes sakkoa !?

7

168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se oli uhmettä, kun Saksalainen sukunimi riitti, Suojelupoliisinkin leipiin,se 0li 1960-70 aikoja,kuin suhteet yleensä !?

    • Anonyymi

      Ylessä ei hyväksytä Venjään liittymistä,vain eroja,ei mitään Yhdysvaltain oikeuksia puolustaakkaan !? Turvapaikan hakioita täytyyheidän ottaa, mutta ei muka Suomen sen kautta, siis erikoinen maa !?

      • Anonyymi

        Siis venäjähän pakkoliittää itseensä nuo miehittämänsä alueet, ei sellasta kukaan sivistynyt voi hyväksyä!


    • Anonyymi

      kumallist a,etä tujrva paigan hakioita ei kiinn nosta hakea turva paiggaa venjäl tä ?!

    • Anonyymi

      Oli se aikaa, kun Keskurikospoliisinkin piti murhaajan hakea Venjältä, vaikka oikea murhaaja oli käden ulottuvilla(Larha) !? Kun vielä Virolaisten rikokset piti panna Venläisten syyksi, medioissakin !?

    • Anonyymi

      Saksallahan on vielä voimassa Suomessa, ikuinen kaivannaisoikeus,vai tietääkö joku sen peruutuneeksi !?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      31
      5683
    2. Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      13
      3852
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      193
      2321
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      163
      1733
    5. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      77
      1647
    6. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      35
      1467
    7. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1375
    8. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      74
      1335
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      94
      1195
    10. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      224
      1194
    Aihe