Mielestäni olisi hieno asia jos nämä rajan yli tulleet sijoitteittaisiin Haminaan. Kaupunki voisi sponssata jonkunmoisen väliaikaisen sijoitus paikan jonnekin.
Olemmehan Maailmanluokan pikkukaupunki!
"Venäläisiä' turvapaikanhakijoita Haminaan
11
888
Vastaukset
- Anonyymi
Venäläis omisteisia huviloita rannikolla voisi antaa turvapaikanhakijoiden käyttöön.
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18109541S
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Köyhiä risoo kun raja kiinni ei pääse tankille Putinin paratiisiin😂
- Anonyymi
Venäläistä bensaa en autooni tankkaisi vaikka maksettaisiin. Saati että näkisin vaivaa hommata viisumin ja ajaa ryslandiaan tankkaamaan. Mukavuudenhaluisena tankkaan huoltoaseman ohi jokatapauksessa olessani matkalla ja käytän aikani paremmin.
- Anonyymi
kyllähän varmasti menisit venäjälle tankkaamaan jos raja olisi auki .bensa aivan saman laatuista kuin suomessa .Samoin diesel ja litra hinta noin 56-60 centtiä litra .
- Anonyymi
Eipähän ole venäläisiä !Afrikan eri valtioista.
- Anonyymi
Ennemmin vaikka ihan minkä muun maalaisia, paitsi örkkejä🤮
- Anonyymi
Maailmanluokan maahanmuuttajia on jo haminassa. Hallituksen puheenjohtaja Pakkasen siunauksella. Tekosyyt on vierittää syy maahanmuuttajista haminalaisen yrittäjän
niskaan. Pakkanen on hoitanut maahanmuuttoviraston kanssa maleksijat kaupunkiin- Anonyymi
Ei pidä paikkaansansa! Pakkanen on suoraselkäinen isänmaallinen ja jämpti poliitikko joka ei rahasta ja eduista periaatteitaan myy. Vai myykö sittenkin?
- Anonyymi
kerros mistä kautta tulevat rajan ylitse ?Pitäisi olla myös Viisumi !Tuo juttu on aivan tuulesta temmattu !
- Anonyymi
Ei se valitettavasti ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18822432Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant839641Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.467612Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886408SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1896103Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot485102HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1174755Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074484Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo962204Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k861489