Raja kiinni ja heti

Ja lässytykset kansainvälisestä oikeudesta omaan arvoonsa.
Ei YK:lla ole 1300 km rajaa Venäjän kanssa.

10

235

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaikki hissit pitää myös sulkea. Niistä niitä tulee ulos ihan solkenaan, koko ajan.

      • Ootko hengenheimolaisia tän professorin kanssa?
        Tänne vaan kaikki.


      • Humaanioikeisto kirjoitti:

        Ootko hengenheimolaisia tän professorin kanssa?
        Tänne vaan kaikki.

        Jos tarkoitat Bengt Holmströmiä joka ajattelee nyt esillä olevista asioista mm. seuraavaa:

        "Holmströmin mielestä suomalaisen ammattiyhdistysliikkeen pitäisi luopua vallasta, jotta myös ammattiliittoon kuulumattomilla ja työttömillä olisi ääntä. Holmström perustelee ammattiyhdistysliikkeen heikentämistä työmarkkinoiden joustavuuden lisäämisellä. Holmströmin mielestä työehtosopimusten yleissitovuus ei ole välttämättä kansakunnan etu. Holmström myös mainitsee että ammattiyhdistysliike täytyy tarvittaessa pakottaa hyväksymään työehtojen heikennyksiä.[16]

        Holmströmin mielestä maahanmuuttajille pitäisi sallia pienemmät palkat ja heikompi sosiaaliturva kuin kantaväestöön kuuluville. Tämä tarkoittaa, että Holmström kannattaa työehtosopimuksissa määritettyjä minimipalkkatasoja matalampia palkkatasoja maahantulleille. Hänen mielestään maahanmuuttaja pääsisi tällä tavalla etenemään tikkaita pitkin eikä se ärsyttäisi suomalaisia niin paljon.[16]"

        -Wikipedia

        Duoda duoda, jospa vaihtaisin oman sukunimeni vaikka Hippulaksi. Sitten jos vielä avioidun ja syntyy lisää Hippuloita, naapurit saavat tuta kun taas Hippulat vinkuu.

        Vastaukseni olkoon jyrkkä ehkä, vai miten se nyt meni... Leikki leikkinä, Vastaan: Ei, henkemme eivät ole samaa heimoa.


      • Humaanioikeisto kirjoitti:

        Ootko hengenheimolaisia tän professorin kanssa?
        Tänne vaan kaikki.

        Jaa mutta sinullahan on pari rekallista joutilaita polkupyöriä. Ne voisit lähettää itäisille raja-asemille: Rajajooseppi, Salla, Kuusamo, Vartius, Niirala, Imatra, Nuijamaa, Vainikkala ja Vaalimaa.


      • Environment kirjoitti:

        Jaa mutta sinullahan on pari rekallista joutilaita polkupyöriä. Ne voisit lähettää itäisille raja-asemille: Rajajooseppi, Salla, Kuusamo, Vartius, Niirala, Imatra, Nuijamaa, Vainikkala ja Vaalimaa.

        Kymppitonnin italialainen maantiepyörä ei ole polkupyörä.


      • Humaanioikeisto kirjoitti:

        Kymppitonnin italialainen maantiepyörä ei ole polkupyörä.

        Jos sinulla nyt kerran on takapihallasi ruostumassa niitä polkupyöriä, niin kerropa miksi on. Eikö yksi pyörä muka riitä ?


    • Anonyymi

      Nyt pitää suvaita miljoona pakolaista helsinkiin.

      • Konteissa Vuosaareen ? No se nyt oli vain ehdotus.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      394
      2842
    2. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      76
      2239
    3. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      112
      1785
    4. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      192
      1499
    5. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      77
      1472
    6. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      27
      1447
    7. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      109
      1445
    8. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      19
      1323
    9. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      80
      1287
    10. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      40
      1256
    Aihe