Pottukoiralle kunniamitali?

Mies teki Kiuruvedestä tunnetumman reilussa kuukaudessa mihin parempi väki on pystynyt vuosi kymmenissä. Kaupungin markkinointiosasto voisi ottaa mallia miten homma pelaa.
10456
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Googleen pistää Kiuruvesi niin ei ole ekalla sivulla suoraan mutta suomi24/kiuruvesi on ja siitä kun klikkaa niin eihän täällä ole muuta kuin pottua ja mopopoikia.
Että tavallaan pinnalla, tosin taitaa painua unholaan kunnes thaikkureissu nostaa taas ykkäspuheenaiheeksi. Jännä kahtoo pysyykö live päällä koko reissun ajan, epäilen.
Liekkö tosin enää kiuruvedellä vain meneekö kunnia jollekin muulle kunnalle.

Äänestä

Joku tappaa potun vielä

Äänestä
  • Gringot aikoneet pistää multaa
    Itämään potatin

    Äänestä

Onneks en oo kiuruvetinen😆
Siellä ei oo kun ikuinen lehmänpaskan haju ja hökälehtivä pottu.

Äänestä

Kovin on kyseenalainen kunnia. Noita deekuporukoita joka kylässä ja kaupungissa.

Äänestä

Pottukoira alkaa tekemään J.P:n kanssa onlyfanssia

Äänestä
  • Minä yhdistäisin Priden ja Spencer Tunicin. J.P saattaisi sopia Priden johtohahmoksi ja Spencer Tuniciin oli osallistunut eräs kaupungin johtava luottamushenkilö. Nämä yhdessä olisi vuosisadan Pr-juttu, jonka varjoon jäisi Pottukoirakin.

    Äänestä

Patsas tullaan pystyttämään...

Äänestä

Internetin ja sosiaalisen median aikakaudella ei enää aiemmin mielen sairauksina pidettyjä asioita kuten narsismia, hypomaniaa, addiktiota tai depressiota pidetä mitenkään negatiivisina asioina. Päin vastoin niiden avoin ja puhuttelevasti heittäytyvä esittäminen on tie kuuluisuuteen, virkoihin ja jopa sellaisen ihailun kohteeksi, jossa ihmiset maksavat nähdessään mielensairaan ihmisen esiintyvän "voimaannuksissaan". Tämä on tietenkin huonoa kehitystä, koska ennemmin tai myöhemmin tämän some-ympäristössä saadun valheellisen (mutta kohteen itse aidoksi mieltämän) kannustuksen ja suosion noustua päähän ja muutettua itsekäsitystä, tapahtuu törmäys todellisuuden kanssa. Eli youtubessa hankittu raha ei riitä maksamaan kännitoilailujen kustannuksia ja verottajakin alkaa kolkutella ovea. Ennen oli paremmin, kun lähimmäiset ihmisrakkaudesta vähän jarruttelivat hupsuja etteivät munaisi itseään. Nykyään ei saa toisten tekemisiin puuttua. Tosin Päivi Räsäsen oikeudelta saama oikeamielinen tuomio kannustaa muitakin kertomaan totuuden ja ojentamaan näitä Kiuruveden nykyisiä ilmiöitä terveeltä pohjalta.

Äänestä

Pottu on pieni pelkuri

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mies teki Kiuruvedestä tunnetumman reilussa kuukaudessa mihin parempi väki on pystynyt vuosi kymmenissä. Kaupungin markkinointiosasto voisi ottaa mallia miten homma pelaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu