Helsingin kaupungin palveluksessa oleva ulkomaalainen sairaanhoitaja loukkaantui potilaan kotikäynnillä, joten kyseessä on työtapaturma. Hoitaja joutui lopettamaan työsuhteensa työtapaturman aiheuttaman selkäkivun vuoksi. Pohjola Vakuutus viivyttelee päätöksensä kanssa, yhteydenpito rajoittuu "vain" kalliiseen palvelunumeroon, ja odotusaika venyy helposti yli puolen tunnin. Hoitajan työkyvystä on menetetty puolet, mutta vakuutusyhtiö korvasi hänelle vain hieman yli 38 euroa, mikä pitäisi kattaa matkakustannukset sekä lääkitys. Muutoslautakunta seisoo vakuutusyhtiön puolella. Vakuutusyhtiön lääkärien nimet ovat Teemu Takala, Minna Kaarisalo ja Ville Puisto
Klikkaa linkkiä nähdäksesi muutoslautakunnan päätös.(Avautuminen kestää muutaman sekunnin)
https://drive.google.com/file/d/1GLGtP6Kiqbt6-1iuk6FmzUfIqnGb-RNk/view
Vakuutusyhtiön lääkäreiden tulkinnat tapahtumasta käännetään englanniksi ja lähetetään maailman lääkäreille tiedoksi
Pohjola Vakuutus Kieltäytyy Korvaamasta Ulkomaista Hoitajaa Työtapaturman Kustannuksia
4
480
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvin perusteltu päätös, miksi ei korvattu.
- Anonyymi
Lähtökohta tuolle on siinä että OP Pohjola vakuutus on kietounut laaja-alaisesti vapaamuurariverkostoon. (nimet löytyy julkisilta vapaamuurarien jäsenlistoilta sekä rikostoimittajilta)
Tämän verkoston agendana on kerätä henkilökohtaista tulovirtaa ja nitistää asiakkaat maksajiksi.
Voivat korvata pieniä määriä nimellisesti, mutta heti kun on kyseessä isompi korvausvaade, lyövät jarrut kiinni ja eivät korvaa.
OP Pohjola vakuutuksessa on todistetusti pitkäaikainen vapaamuurari päättäjän työtittelillä plus tämän henkilön muu vapaamuurariverkosto muunmuassa lakialan ihmisiin ja jopa oikeusjärjestelmään.
Tässä on niin laaja-alainen etulyönti asema OP Pohjola vakuutuksessa, että sille yksittäinen yksilö ei voi oikein muuta kuin valita huolella hyvä vakuutusyhtiö jossa olisi reilu peli myös asiakkaan kohdalla. - Anonyymi
"Vakuutusyhtiön lääkäreiden tulkinnat tapahtumasta käännetään englanniksi ja lähetetään maailman lääkäreille tiedoksi"
Teet uskomattoman ihanaa työtä, syvä kumarrus sinulle ja valtava kunnioitus.
Voit kysyä esim. Alibi lehden rikostoimittajilta tietoa OP Pohjola vakuutuksen salaseuran vapaamuurareista ja nimistä.
OP Pohjolassa on päättäjinä myös muunmuassa Osuuspankin vapaamuurareita.- Anonyymi
Kiitos kannustuksesta ja infosta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2131403- 961266
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan21011Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9908Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86880Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle15871- 32810
Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.57796T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest37748Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii44734