Maanpetturit joutuu ostamaan kotimaista polttoainetta, ette saa halpaa enää. Hah haa
Rajat suljetaan
18
872
Vastaukset
- Anonyymi
Jess!
- Anonyymi
eipä tuu ylimääräistä porukkaa enää rajan yli..eipä tuu!
- Anonyymi
Onneksi ei ole viher vassarit vallan kahvassa.
- Anonyymi
Tulee tulee. Useita satoja tullut jo parissa päivässä. Pari tuhatta tulee auki jääneiltä rajoilta. Onko persulla pää perseessä taas ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tulee tulee. Useita satoja tullut jo parissa päivässä. Pari tuhatta tulee auki jääneiltä rajoilta. Onko persulla pää perseessä taas ?
No on kumma kun ei kouluja käyneet insinöörit pääse työvoima pulaa paikkaamaan.
- Anonyymi
Kyllä nyt koti ryssiä vituttaa kun ei pääse hakemaan idän ihku maasta enää kaalia!
- Anonyymi
Ai pensa, tupakka ja viina ym. ei oo mitää?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ai pensa, tupakka ja viina ym. ei oo mitää?
Bensaa, tupakkaa ja viinaa saa Suomessakin. Vieläpä kaikki laadukkaampia kuin Venäjällä.
Tietysti jos on yhteiskunnan elätti, niin voihan se lompakossa tuntua. Menisit töihin, niitä kyllä on jos haluaa tehdä.
- Anonyymi
ja juustoa...sitähän ne aina ostaa...sekä myy pimppiä...heh...nyt taudit vähenee.
- Anonyymi
Onhan näillä pelleillä 2 vakuutusta autoon ja viisumikin.Turvallista tankata tepolilla ja pankopojat joutuu tyytyy lapaseen ku eivät pääse nopeesti pilumarkkinoille rajan taa.
- Anonyymi
hahahehehehahahhehehe...no huvinsa kullakin. Enpä ole ikunaan käynyt edes venäjällä enkä mene...en tarvii sieltä mitään..kaiken saan Suomesta.
- Anonyymi
Saa, jos maksaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saa, jos maksaa.
Ei hyvännäköisen miehen naisesta tarvitse maksaa. Resupekat on erikseen.
- Anonyymi
Mikä erottaa tämän toimijan muista kilpailijoista ilman yhdynnän etuja. Kun tankit on tyhjät
- Anonyymi
Rajat kiinni hyvä!
- Anonyymi
13 .12 rajat aukeaa.
- Anonyymi
Ei aukea, jatkoa sululle tulee. Aukeaa 2024 maaliskuussa
- Anonyymi
Sortavalassa ja petroskoissa matuja pilvin pimein.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3432799SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis652266Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781949Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis651581- 1401532
- 691129
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021019Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön261950Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li7918- 39800