Onko sillä jotain merkitystä miltä asemalta matut tulee Suomeen?
Raja vuotaa kun seula ja Persut hurraa
Anonyymi-ap
54457
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 54
Vanhimmat
Jopas ketjusta poistetaan viestejä tiuhaan tahtii. Olisko väärä aihe persuksille?
Me ei uskalleta ryppyillä oikeasti venäjälle. Hallitus ja persut muka Natovoimia.
HAH HAH.
Ainut vastavoima oli vasukomut+vihervasut ja piilorasistit rkp rajansulkemiselle, oliko väärä otsikko ?
RAJA PALVELUT PAKOLAISILLE
RAJALLE TILAAVAT BUSSIT NOUTAMAAN TULLEITA PAKOLAISIA. TULIJOIDEN LAUKUT, REPUT JA MUUTTOKUORAT RAJAVARTIJAT KANTAVAT SITTEN BUSSEIHIN JA POLIISIT AVUSTAVAT PERILLÄ MUUTTOKUORMIEN PURKAMISESSA.
VASTAANOTTO KESKUS ANTAA PANKKIKORTIT JA ALKA AJAA TILIT TÄYTEEN VASTAANOTTO-RAHAA. PÖYDÄT KATETAAN KORIAKSI JA TARJOILIJAT KANTAVAT LISÄÄ RUOKAA JA JUOMAA PÄYTIIN, TERÄVIÄ VILUISILLE JA NÄLKÄISILLE TULIJOILLE.
Sitten hesaan mellakoimaan-tappamaa-ryöstämään-raiskaamaan eikä yhtään vasut palauttanut niistä kotiinsa, täysihoito 2022 kyllä järjestyi.
https://yle.fi/a/3-12133334
Ja Suomi-juntti pellolle kodistaan. Kylläpä on mukava jytky. Kiitos persut!
Eikö persut vieläkään huomaa kusetusta?
On huomattu, demareita on helpompi kusettaa kuin koiraa!!??!!
Mitäs demarin kusettamista tässä on? Kusi näkyy sen sijaan kastelleen lähinnä persujen omat lahkeet.
No ei tietenkään.
Kyllä nyt kusetettiin taas persuja.
Näin on
Tiedetään kusetus, mutta vasukat huutaa rasistiiiiiiiiii rasistiiiiiiiiiiiiiii, putrossa ei mitään vikaa sanoo demukat.
Persuja on helppo kusettaa! Se nähtiin 2015 ja nyt 2023.
Jos nyt ei kannatus putoa, niin sitten se ei putoa millään.
Puhumattakaan äsdeepeen kannattajia!
Muistamme viime hallituskauden jolloin Demu oli yksi aktiivisimmista puolueista joka kannatti kaikenlaista maahanmuuttoa eikä nähnyt mitään ongelmia sen suhteen!
No nyt "Antti junior" on vaatinut hallitukselta tiukempaa kontrollia rajoille!!!
Tällä pelleporukallahan mielipide vaihtuu aina sitä mukaa mistä he kuvittelevat saavansa parhaan kannatuksen - Voi äänestäjä parkaa kun ei voi mitenkään tietää mitä linjaa ne Demut milloinkin vetää!
Riikka Purran 31.3.2023 lausuma: "Tavoitteemme humanitäärisen maahanmuuton puolella on nolla turvapaikanhakijaa".
Mitenkäs on persun mielestä tavoite toteutunut? Irakilaista, jemeniläistä ja somalia pukkaa joka päivä lisää.
Ja huomio valehtelevalle fasistille: Niitä jemeniläisiä ette saa palautettua millään, muuta tiedätkö edes miksi?
Aivan.
Kyllä se putoaa. Nyt tulee kansainvaellus auki olevilla asemilla.
Voi sinua pikkupersikka. Tuliko nyt mieleisesi päätös. Rajat pohjoisessa auki. Marinin säätämä laki olisi antanut mahdollisuuden sulkea kaikki. Jo elokuussa kun asia oli tiedossa.
Demareita ei kannata äänestää. Liike nytiä kannattaa äänestää, jos olet pettynyt Persuihin.
Marinin säätämä laki????
Siihen tehtiin eduskunnassa opposition vaatimuksesta, siis kokoomuksen ja Persujen, monia tärkeitä uudistuksia joita ilman se olisi ollut täysi torso!
Mitä teki vasut ja rkp, koko syksy pelkkää älämölyä sitä samaa taas jatkuu, eikö mitään syytä petterissä ole, on pääministeri.
Aukiolo loppuu tiistaina. T. Persu.
Viherpunikit kääntelevät takkiaan kuin tuulimyllyt, te juurikin olette halunneet matuja Suomeen, nyt niitä tulee, niin että mitenkä että ??
Persujen tahto 2015 oli vähintäänkin 35 000 mamua imuroitava suomeen.
Tällä kertaa persut imuroivat vielä enemmän? Persuajattelussa esim. somali joka tulee pohjoisen kautta maahamme pakolaiseksi on paljon parempi kuin sellainen, joka tulee kaakkoisrajan yli. Sinimusta hallituksemme on toiminnassaan niin sekopäinen, että oikein pahaa tekee.
Kuka kirjoittaa ? Kukaan normaalijärjellä varustettu ei kehtaa näin käsittämättömiä ja perättömiä persujen imurointi juttuja kirjoittaa. Se koira älähtää mihin kalikka kalahtaa. Venäläinen trolli otti itseensä kun ei enää pääsekään juustokaupoille ja euroja kuskaamaan. Ruplalla kun ei tee muualla kuin venäjällä mitään, eikä sillä ole arvoakaan.
Älkäähän persuputinistit nyt sotkeko itseänne meihin isänmaallisiin tolkun ihmisiin. Kertaakaan en ole venäjällä käynyt. En tarvitse heiltä mitään. Persuthan siellä ovat vuosikaudet rampanneet löpön, viinan ja tupakan perässä.
Älä paska valehtele. Yritykset huutaa vieras työvoimaa.
Näin juurikin.
Ja halpojen naisten.
Nuo miljarditappiot tuli kyllä valtiojohdon taholta, kepulit-kokomustat-demukat-vihervosut hyvin edustettuna eikä yhtään ps puolueesta.
https://yle.fi/a/74-20005960
Älä muuta sanoa. Marinin hallituksen laki antaa mahdollisuuden kaikkien asemien sulkemiseen. Se olisi siis ollut elokuusta asti mahdollista. Herätys vasta nyt. Ja pohjoisen asemat jätettiin auki. Ja suljetuillekin saa tulla perjantain keskiyöhön asti. Siinä se persujen huuto taas nähtiin. Pelkkää marginaalista höpötystä.
Yhtä tyhjän kanssa. Mutta menee pölhöpersun päähän kuin häkä.
Kuka on pääministeri/kokomus ja rkp vasukoiden äänitörvi, eli kuka vastustaa sulkemista, vasukomu oppositiossa äänekkäästi vastustaa nyt niiden ääni kuuluu eniten päätöksissä taaskin, syksyn huusivat rasiistiiiiiiiiiiii, ja jatkuuuuuuu.
Linkkipersu siirtää maalitolppia edustamansa puolueen ministereiden osoittaessa täyttä halvaantumista kansainvälisiin sopimuksiin, joiden noudattamisen hallitusohjelmaan kirjoitutti hallituskumppani RKP:n Henriksson. Paljon melua tyhjästä siis vaaleissa? RKP veti purrapersuja kuivana kakkoseen?
et uskalla jo tulleita matuja karkottaa ?
Purrakin vetoaa aina hallitusohjelmaan ja siihen "kuinka hyvä se on". Marinin esityksen mukaan laittomien mamujen tulo Suomeen olisi estetty koko rajan pituudelta. Persut tahtoivat lakiesitykseen lievennyksiä, ilmeisesti Putinin pelossa? Nyt siis toimitaan sinimustan hallituksen kevytversion mukaan. Osa ovista lukitaan ja loput jätetään auki. Eipähän varkaat tule?
Mitäköhän persut tuumivat siitä, kun sisäänimuroimiaan jemeniläisiä ei pystytä toistaiseksi palauttamaan yhtään mihinkään?
"Ihmistä ei palauteta kotimaahansa, jos hänellä on vaara joutua siellä vainon tai kidutuksen kohteeksi. Ihmisiä ei myöskään palauteta taisteluiden keskelle."
https://intermin.fi/maahanmuutto/vapaaehtoinen-paluu-ja-palauttaminen/kenet-voidaan-palauttaa-ja-miten
Vasut ja rkp huutaa ruotsia apuun, siellä on hyvin rauhallista.
Kerrops Linkkipersu, mitä aiotte tehdä jemeniläisille, joita ei voida palauttaa? Otatko luoksesi asumaan?
Sanna Marinin (sd) hallitus uudisti viime vaalikaudella rajavartiolain ja voimavaroja rajaturvallisuuden parantamiseen lisättiin.
Eräs hallituspuolue junaili suomeen n.32 000 maahanmuuttajaa vuonna 2015.
Keskusta, et sitten maininnut, Sipilä oikein kutsui niitä Suomeen.
Viherhörhöt voivat ottaa, nehän ovat teidän tovereita, Haavisto oikein haki niitä taannoin ykityis-suihkarilla Suomeen.
Eivätkö Suomen kansalaiset olisi saaneet palata kotimaahansa?
Sipilän hallituksen maahanmuutto-ohjelman kirjoitti........Perussuomalaiset. Fakta.
Kertokaapas nyt hölmöt viherpunikit liikkuuko päässänne muuta kuin silmä? Olette aina ulvoneet kuin sudet maahanmuuton puolesta, nyt kun niitä teidän ihannoimianne maahanmuuttajia on tulossa, niitä ei saisikaan päästää Suomeen!
Niin että mitenkä että, liikkuuko siellä päässä muu kuin silmä (yksi) ?
Miksi sinä vihervasureilta kyselet? Persuhan siellä sisäministerinä nyt on. Eikä mikään ole muuttunut persuilla edellisestä mamuimuroinnista vuodelta 2015. Silloin pistitte Sipilän ja Orpon syyksi. Kukas tällä kertaa on syyllinen, kun kaikista öyhötyksistänne huolimatta mamua pukkaa vaikka Purra itse uhosi ennen vaaleja, että yhtään humanitääristä maahanmuuttajaa ei tule, jos puolue on hallituksessa. Mihinkäs tämä on persuilta sopivasti unohtunut?
Persupäättäjät itäsuomessa taputtavat käsiään "me teemme niillä rahaa".
Nykyinen Perussuomalainen puolue on mamuimuri vailla vertaa. Kaikki pakolaiset kautta maailman tietävät sen.
Eihän se voi olla sattuma, että kun persut on hallituksessa massa maahanmuutto alkaa.
Kovin ovat puheet ja teot persuilla pahasti ristiriidassa keskenään.
Kokonaismäärä jää alle tuhannen, jos tiistaina saadaan koko sivu kiinni.
"Suomeen saattaa pian tulla jopa 1 000 ihmistä päivässä Vartiuksen kautta – 'Tilanne on hallinnassa'"
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/61f5fca8-2d70-446a-bde6-43a445ce1712
Hallinnassa kuin persun alkoholisuhde.