Ihanat päikkärit..

Kesästä asti on
ollut univelkaa.
Tänään sain pitkästä
aikaa nukuttua kunnon
päikkärit, niitä onkin ollut
kovin ikävä. Pimeys auttaa
nukahtamaan paremmin.

Tykkäätkö päikkäreistä ja näetkö unia?

Elämän sivukujalta
2189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Rakastan päikkäreitä. Uuvuttavan päivän jälkeen se on euforinen tunne, kun pääsee lepäämään ja tunnet kuinka alat vaipua uneen. Niin lämmintä ja pehmeää, turvallista siinä vuoteessa, ettei malttaisi herätä ollenkaan… niin ja unia kyllä joskus näkyy, yleensä melko neutraaleja, vähän kummallisia joskus😊

Äänestä

Nukun harvoin päikkäreitä koska siihen ei ole mahdollisuutta. Silloin kun olen joutunut valvomaan tai yöunet ovat olleet huonot koitan levätä päivällä.
En saa oikein unta päivällä.
Unia näen silloin tällöin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kesästä asti on
ollut univelkaa.
Tänään sain pitkästä
aikaa nukuttua kunnon
päikkärit, niitä onkin ollut
kovin ikävä. Pimeys auttaa
nukahtamaan paremmin.

Tykkäätkö päikkäreistä ja näetkö unia?

Elämän sivukujalta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu