Suosittelen katsomaan Aku Kopakkalan videon aiheesta: https://www.youtube.com/watch?v=_0IjFe3_OhM
Lyhyesti ja ytimekkäästi vinkki: Kaikki riippuu siitä mitä teet aamulla. Kaamosmasennusta vastaan pitää olla aktiivinen. Erilaiset vempeleet kuten kirkasvalolamppu auttaa siinä todistetusti! Väsyttävä tunne johtuu melatoniinista ja sen poistaa kehosta vain sininen valo.
Jos joku tuttusi potee kaamosmasennusta, niin jakakaa Akun video heille.
Kaamosmasennus on ollut ja HUOM! tulee olemaan meidän suomalaisten riesana pitkään, jos sana sen torjumisesta ei leviä kaikille.
Vinkki Kaamosmasennuksista kärsiville
Anonyymi-ap
2
143
Vastaukset
- Anonyymi
Minun vinkki on että ostakaa hyvää kukkaa ja laittakaa vaikka musiikki soimaan joltain järkevältä taajudelta.vaikka 528hz tai 432hz.
- Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18112478j
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä751430Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2481322Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1521106Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2551088- 51795
- 65774
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62757Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39728Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44701- 30647